Değerli okuyucularım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladık. Türk insanının Atatürk’e ne kadar hasret duyduğunu gördük. Cumhuriyeti emanet ettiği Türk gençliği Atatürk sevgisini tekrar gösterdi.

630Ba345 2723 4E84 B58D Ce4F98Dbaac3

Bu hafta, Aydın AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır Hanımefendi’nin marifetlerini bana iletilen mesajlar ışığında yazacağım.

1.    Ak Parti Aydın Kadın Kolları Başkanı’nın insanların annelerine SİNKAFLI küfürler ettiği doğru mu?

2.    Kadın kolları toplantılarını pikniklerde yapıp alınan kararları KARAR DEFTERİNE işlemediği doğru mu?

3.    Kadın kolları yönetimindeki üyelerin Genel Merkez’e bildirilmediği ve bu kişilerin Genel Merkez kayıtlarında bulunmadığı yönündeki iddialar doğru mu?

4.    Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları üyelerinden toplanan paraların muhasebe işletme defterine işlenmediği doğru mu? Usulsüz harcamalara ilişkin kayıtları bana gelen MESAJLARDA GÖRDÜM. AYRICA AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NDEN KADIN KOLLARINA GÖNDERİLEN PARANIN KADIN KOLLARI BÜTÇE KAYITLARINDA BULUNMADIĞI da iddia ediliyor. TÜM BU İDDİALAR Kadın Kolları üyelerine ait. Hanımefendi size soruyorum. Bunlar doğru mu?

5.    Kadın Kolları üyeleri, Ebru Hanım’ın, başkanlığı döneminde karar defterinde yer alan kararları ile MUHASEBE KAYITLARINI bir basın toplantısı yaparak açıklamasını talep ediyorlar. Üyelerin bu iddiaları doğru mu?

6.    Aydın AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin Genel Merkez kayıtlarında bulunmadığı, bu çerçevede E-DEVLET kayıtlarında da yer almadıkları doğru mu?

 

7.  Yerel seçim kapsamında Sn. Mustafa Savaş’ın tanıtımı amacıyla yapılan toplantılarda kendi şirketinin işlerini gördüğü, parti tanıtımı yapmadığı ve AK Parti’yi kendi menfaati için kullandığı öne sürülüyor ve kadın üyeler soruyor. Ben de soruyorum: Tüm bunlar doğru mu?

Sırf bundan dolayı Belediye Meclis üyeliği kaptığı, önümüzdeki genel seçimlerde AK Parti’den Sn. Seda Sarıbaş gibi milletvekili olacağı ve onun yerini alacağı iddiaları Kadın Kolları üyelerince dillendiriliyor. Bunlar doğru mu? Sizi o makama Sn. Sarıbaş getirmişken bunlar Seda Hanım’a ihanet değil mi?

 

8.    Seçimlerde Sn. Mustafa Savaş’ın broşürleri ve tanıtım evraklarını arabadan indirtmediğini, “nasıl olsa kazanamayacak” diyerek üyelere dağıttırmadığını Kadın Kolları üyelerinin bana gönderdikleri WhatsApp gönderilerinde gördüm. Ses kayıtlarıyla Kadın Kolları üyelerine MOBİNG uygulayarak onları istifaya zorladığın iddia ediliyor. Bunlar doğru mu?

9.    Piknik toplantılarında Aydın’daki bazı basın mensupları ve haber siteleri hakkında üyelerle AHLAKSIZCA İDDİALAR paylaştığın iddiaları doğru mu? Eğer doğruysa sen ahlaksız bir kadınsın. Mesajlarında bana “yapmadım” dedin. Ama o kadınlar aksini iddia ederek “SÖYLEDİ” diyorlar. Tekrar soruyorum: Bu doğru mu?

 

     10. AK Parti Aydın’da seçim kaybetmişken vur patlasın, çal oynasın EĞLENCELER tertip ettiğin, bu eğlencelerde, başarılı olduğunu ve bu eğlencelere devam edeceğini söylediğin iddiaları doğru mu? Tüm bu olaylar yaşanırken Aydın AK Parti Milletvekilleri ile İl Başkanı’nın neden sessiz kaldığı konusu AK PARTİ’NİN KADIN ÜYELERİ TARAFINDAN BU KİŞİYİ BAŞKAN YAPTIĞI iddia edilen SN. SEDA SARIBAŞ’a soruluyor. Tabii ben de soruyorum.

Değerli okuyucularım, AK PARTİ son seçimlerde Aydın’da her halükârda başarısız olmuştur. Baş sorumlular İl Başkanı Gökhan Ökten ile Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır’dır. Bu kişilerle ilgili olarak AK PARTİLİLERDEN aldığım sesli ve yazılı mesajların ardı arkası kesilmiyor. Özellikle EBRU ALP KAYIR’LA ilgili olarak kadın üyelerce anlatılanlar kabul edilir gibi değil. Bu kişi, yukarıda sıraladığım gerekçelerden dolayı Sn. Mustafa Savaş’ın SEÇİM KAYBETMESİNDE baş sorumludur. Yönelttiğim tüm bu soruların belgeleri var.

Kendisinin Genel Merkez tarafından derhal görevden alınmasını Aydınlı AK Partili kadınlar istiyor. Kendisi seçimin kaybedilmesinden utanacağına eğlenceler tertip ediyor. Sn. Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle, Aydın’da AK PARTİ BUZ GİBİ ERİYECEK.

Özellikle de Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır ile İl Başkanı ve yönetimi görevdeyken. Teşkilat bu günlerde, İl Başkanı Gökhan Ökten ve Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır gibi başarısız kişilerin hemen değiştirilmesini istiyor.

Ülke genelinde gündeme alınan tasarruf tedbirleri çerçevesinde Aydın artık hiçbir yatırım alamayacak. Uygulama nasıl olacak, tam bilmiyoruz. Ancak, bu durum Türkiye’nin kemerlerini sıkmasına sebep olacak. Aydın’ın beklediği yatırımlar şu anda askıda.

Ama maşallah Aydın Valisi Yakup Canbolat erken davranarak Valilik Konağı için, iddialar doğruysa beş milyon TL’lik tadilatı YİKOB bütçesinden gerçekleştiriyor.

Sayın Valimiz oldukça akıllı maşallah. Hayırlı olsun Sn. Valim, güle güle oturun.

Keşke söz konusu bütçeyi fay hattının tam üstünde bulunan ve her an başınıza yıkılabilecek valilik binası, adliye binası, Aydın stadyumu veya diğer yatırımlar için kullansaydınız.

Kuşadası sahilleri büyükşehirden alınırsa ne olur? Makale: Kuşadası sahilleri büyükşehirden alınırsa ne olur?