İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü müzisyen Kalben Sağdıç'ı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen Kalben ifadesinde "İçiciyim ben, satmıyorum” dedi.

Ünlü şarkıcı, yurt dışı çıkış yasağı talebiyle sulh cezaya sevk edildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sabah saatlerinde evine yapılan operasyonla gözaltına alınan Kalben Sağdıç, Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

EV ARAMASINDA UYUŞTURUCU ÇIKTI

Cihangir'de bulunan evinde yapılan aramada, üç parça halinde ağırlığı 15 gram uyuşturucu madde, 2 bin Euro, 730 dolar ve 1500 TL nakit para ele geçirildi. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde bahçede bir kavanozun içine ve evdeki oyuncak arabanın pil bölmesine uyuşturucu madde saklandığı görüldü.

SUÇLAMA UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET

Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan Kalben Sağdıç'a TCK 188'den (Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti Suçu) işlem yapılacağı öğrenildi.

kalben.jpg

Kılıçdaroğlu CHP genel başkanlığına yeniden aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı Kılıçdaroğlu CHP genel başkanlığına yeniden aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı

KİMDİR?

Türk müzisyen ve söz yazarı Kalben 1986 yılında İskenderun’da dünyaya geldi. 8 yaşından itibaren müziğe ilgi duyan Kalben’in gerçek adı Kalben Sağdıç.

Yükseköğretimi Uluslararası İlişkiler Bölümünden yapan sanatçı yüksek lisansını tamamladıktan sonra iş bulabilmek için İstanbul'a taşındı.

İlk olarak marka müdürü ve ardından senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli mesleklerle uğraşan Kalben evde çektiği konser videolarla geniş hayran kitlesi kazandı.