Gösterişli Tırnaklar Bonita Nail’De Gösterişli Tırnaklar Bonita Nail’De

Türk sinemasının usta oyuncularında biri olan 86 yaşındaki Aydemir Akbaş'tan kahreden bir haber geldi. Sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akbaş, kansere yakalandığını duyurdu. Açıklamasının ardından Akbaş'a sevenlerinden geçmiş olsun mesajları yağdı.

"ŞUAN KENDİNİ GAYET İYİ HİSSEDİYORUM"

Akbaş yaptığı paylaşımda, "Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin ardından kanser olduğum netleşti. 10 sene önce de benzer şekilde olmuş ve atlatmıştım. Tedavim Sn. Dursun Buğra kontrolünde başladı. Şuan Kendimi gayet iyi hissediyorum, umarım böyle hissetmeye devam eder ve tekrar atlatırım. İlk benden duyun istedim, şimdilik yazmaya ve çalışmaya devam… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler" ifadelerine yer verildi.

AYDEMİR AKBAŞ KİMDİR?

Aydemir Akbaş 25 Şubat 1936'da İstanbul'da doğdu Arnavut asıllı Türk senarist, yönetmen, oyuncu, gazeteci ve spor yazarı. 1936 yılında Arnavut bir baba ve Sürmeneli bir annenin oğlu olarak İstanbul'da doğan Akbaş, Galatasaray Lisesinde eğitim gördükten sonra bir süre gazetecilik yaptı.

Gazetecilikten sonra tiyatro oyunculuğuna başlayarak Gülriz Sururi, Ayfer Feray, Nisa Serezli, Ali Poyrazoğlu gibi ünlü tiyatro isimleriyle beraber çalıştı. Keşanlı Ali Destanı, Direkler Arası, Zilli Zarife, Ferhat ile Şirin gibi oyunlarda rol aldı.