Son zamanlarda neredeyse Elon Musk’dan bağımsız olarak adı anılmayan Twitter, bu zinciri kötü bir haberler kırdı.

Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor
Sosyal medya dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Twitter, son zamanlarda çoğunlukla Elon Musk ile birlikte haber oluyordu. Nisan ayının sonlarına doğru ünlü milyarderin tüm hisselerine talip olduğu Twitter, uzun bir süre bu alım süreciyle gündeme gelmişti. Ancak dün itibariyle Elon Musk tarafından yapılan açıklamayla, bu sürecin olumsuz olarak sonuçlandığını ve teklifin iptal edildiği duyuruldu.

Twitter yönetimi bu işin peşini kolay bırakmayacak gibi görünse de, şirketin gündemini oluşturan tek konu Elon Musk’ın teklifi değil. Bugün şirket yetkilileri tarafından da doğrulanan haberlere göre, uzun bir süredir işe alımları askıya alan Twitter yönetimi, bugünse işe alım ekibinin de içerisinde bulunduğu ve yetenek departmanı olarak adlandırılan bölümden 100’e yakın kişinin işine son verdi.

Ünlü sosyal medya platformu tarafından alınan bu kararın arkasında yatan sebep olarak artan maliyetler gösterilirken, ilerleyen günlerde Twitter’ın benzer haberlerle isminden söz ettirmeye devam edebileceği de konuşuluyor.

Öte yandan işten çıkarmayla gündeme gelen tek şirkette Twitter olmayabilir. Teknoloji dünyasının önde gelen isimleri, artan maliyetlerden bir hayli şikayetçi. Dünyanın neresinde olursa olsun bir şirket artan maliyetlerden şikayetçiyse, ilk vazgeçeceği unsur tabi ki çalışanlar olacaktır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde büyük ölçekli birçok teknoloji şirketinden benzer işten çıkarma haberlerinin gelebileceği düşünülüyor.