Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) desteğiyle İstanbul’da gerçekleştirilecek, 8. Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, Arap yatırımcılarla Türk iş insanlarını buluşturacak. Türkiye’nin yakın gelecekteki gıda krizine karşı yatırım konusunda güvenli bir liman olduğunu kaydeden TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, “Türkiye’de yatırım yapan iş insanlarının bu zorlu dönemden daha kolay çıkacağına inanıyorum” dedi.

Türk ve Arap şirketleri arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesi ve gelişmesi hedefiyle çalışmalarını yürüten Türk ve Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP), ‘Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojiler Fuarı’nda, Arap ve Türk Cumhuriyetlerden iş insanlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye gıda ve tarım sektöründeki üreticileri Arap yatırımcıları ile buluşturacak fuar, 22-23 Haziran tarihlerinde 1.500 işinsanı ile 200’den fazla Türk firmasını bir araya getirecek.

Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ticaret hacminin büyümesi için yeni fırsatlar sunmayı hedefleyen fuar, Rusya-Ukrayna savaşının ardından küresel gıda krizine karşı iş birliğini de teşvik edecek. Fuar kapsamında, gıda ve tarım sektöründeki yatırımların Türkiye’de yapılması ve Türkiye’yi bir ‘yatırım üssü’ olarak konumlamak da ana hedefler arasında yer alıyor. Körfez ve Türk Cumhuriyetleri’ne rehberlik eden TÜRAP’ın desteğiyle gerçekleşecek fuar, yaşanması beklenen gıda krizi öncesi olması açısından büyük önem taşıyor.

LOJİSTİK MERKEZ