Amerikan elektrikli otomobil üreticisi Tesla Türkiye'ye geliyor. CEO'su belirlenen firmanın ülkemizde ilgi görüp görmeyeceği ise meçhul.

Asgari ücret için gözler o açıklamaya çevrildi! Asgari ücret için gözler o açıklamaya çevrildi!


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Elektrikli araç devi Tesla, Türkiye’de kurduğu ‘Tesla Motorları’ isimli şirketle ilgili üç önemli hamle yaptı. Şirketin CEO’su daha önce Lufthansa Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapmış Kemal Geçer oldu.

Şirket, hızlı bir şekilde yapılanmasını tamamlayarak Model X, Model Y, Model 3 ve Model S isimli 4 modelini de bu sene satışa çıkaracak. Şirketin Türkiye sermayesi ise tek kalemde 50 milyon lira artırıldı.Elon Musk’ın geçen senelerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme ve Anıtkabir ziyaretinin sırrı da ortaya çıkmış oldu. Dünyanın elektrikli otomotiv devi Tesla, Türkiye’de kurduğu Tesla Motorları şirketiyle tüm modellerini ülkemize getirme kararı aldı.

Bu modeller arasında, Tesla’nın en ileri teknolojili ve en hızlı modeli Tesla S de var. Türkiye’deki şirketin sermayesini 50 milyon lira nakit ödeyerek arttıran Elon Musk, iş görüşmesini bizzat yaparak 2015 yılından bu yana Lufthansa Havayolları’nın Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapan ve şirketin yüzde 20 büyümesinde büyük pay sahibi olan Kemal Geçer’i bünyesine kattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Sevgili dostum” dediği Elon Musk’la yaptığı bir görüşmenin ardından, “Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda işbirliğine ilişkin hususları ele aldık. Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz” açıklamasını yapmıştı.