banner218

Ziraat Odası'nda toplantı

Didim Ziraat Odası Temmuz ayı meclis toplantısında zeytin hastalıklarıyla mücadele ve Ekim ayında yapılması planlanan İtalya gezisi görüşüldü.

Ziraat Odası'nda toplantı

Toplantıya Didim Ziraat Odası Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir başkanlık etti. Meclis Toplantısında 3 ana başlık öne çıkarken, toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin Zeytin Güvesi sorunu için mühendislerin yaptıkları incelemelerde zeytin ağaçlarında farklı bölgelerden gelen sinek zararlılarının tespit edildiğini kendilerine bildirildiğini söyleyerek, “Bu zararlılar vurguna sebep olduğu anlatıldı; yani verimi ve kaliteyi düşüren bir Zaralı olarak karşımıza çıktı. Üreticilerimizin İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerine başvurarak ilaçlarını almalarını bu konuda tedbir davranmalarını istiyoruz” dedi.
Gündemdeki bir diğer konu ise 2/B arazileri konusu oldu. Kamuoyunda da çok tartışılan ve Orman Arazisi vasfını yitirmiş yerlerin kamuya açılmasını olanak sağlayan kanunla ilgili olarak ta Mal Müdürlüğünün yazdığı yazı ele alındı. İlçe genelinde var olan bu tür arazilerin satışa çıkarılması öncesinde birim fiyatının değerlendirilmesi için oluşturulacak komisyon için Didim Ziraat Odası temsilci istendiği öğrenilirken, yapılan meclis toplantısında komisyonda Murat Özcan ismi üzerinde mutabık kalındı. Yedek üyeliğe de Hüseyin Gülşen olması kararlaştırıldı.

İTALYA GEZİSİ
Gündem de bir diğer öne çıkan konu ise 7 Ekim"de İtalya"nın Tosyana kentine yapılacak resmi gezi ele alındı. Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir, TZOB"nin izniyle yapılacak gezinin resmi olacağını kaydederken “Düzenlenecek gezi de bizimle birlikte 10"a yakın odanın temsilcileri de katılacak. Burada bize zeytin arazileri ve işletmeleri konusunda bilgiler verilecek. 2 günde serbest gezi planlanıyor. Geziye katılmak isteyen meclis üyeleri ile üreticilerimiz odamıza başvurabilir. Son başvuru tarihi ise önümüzdeki günlerde açıklanacak” dedi.
Toplantı aylık gelir ve giderlerin oylanması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2010, 20:10