banner339
banner313

Vivo iQOO 8 gösterişli ve güçlü!

Vivo iQOO 8 serisi amiral gemisini pazara sunuyor. iQOO 8 modeli, ekrandaki içeriğe bağlı olarak değişken yenileme hızı desteğine sahip ilk telefon!

Vivo iQOO 8 gösterişli ve güçlü!
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Vivo iQOO 8, amiral gemisi akıllı telefon serisinin lansmanı için hazırlanıyor. Şirket yakında Çin'de iQOO 8 serisini tanıtacak. Vivo alt markasının amiral gemisi Android telefon 4 Ağustos’ta piyasaya çıkacak. Lansman öncesinde şirket, üst seviye telefonunun bazı önemli detaylarını paylaştı.

iQOO 8 serisi, Samsung'un 120Hz, 2K+ çözünürlüğe ve 10 bit renklere kadar dinamik yenileme hızı sunması beklenen E5 AMOLED LTPO ekranına sahip ilk telefon olacak. Akıllı telefonun, kavisli kenarlara sahip merkezi olarak hizalanmış bir çentik ekrana sahip olduğu kesinleşti. Ayrıca daha büyük bir ekran içi parmak izi tarama alanı ile gelmesi bekleniyor.

iQOO 8 serisi muhtemelen iki model içerecek, yani iQOO 8 ve iQOO 8 Pro. Söylentiler, ekran, yonga seti ve şarj yeteneklerinin iQOO 8 serisinin önemli cazibe merkezi olacağını öne sürüyor.iQOO 8 serisinin 2K E5 ekrana sahip olacağını doğrulandı. AMOLED 10 bit ekrana sahip olacak. Ekran ayrıca, ekrandaki içeriğe bağlı olarak 1Hz ile 120Hz arasında geçiş yapan değişken yenileme hızı desteği LTPO (Düşük Sıcaklık Polikristalin Oksit) teknolojisine sahip olacak. Henüz ekran boyutu ve kamera özellikleri hakkında net bilgi yok.

Amiral gemisi serisinin merkezinde Qualcomm Snapdragon 888 Plus yonga seti yer alacak. 'Plus' Qualcomm çipi iki büyük performans iyileştirmesi alıyor. Daha iyi bir CPU desteğinden gelişmiş bir AI performansına kadar, Plus varyantı önemli ölçüde daha iyi performans gösterecek. Performans birimi 12GB RAM içerecek ve ayrıca 4GB genişletilmiş RAM desteğine sahip olacak. 

Bununla birlikte, 120W hızlı şarj desteğinin yanında iyi bir 4000 mAh pil görmeyi bekleyebiliriz. 4000 mAh pili 15 dakika içinde şarj etmesi muhtemeldir. Telefon, Android 11 tabanlı Vivo'nun OriginOS üzerinde çalışacak. Ayrıca 256 GB dahili depolama alanı ile birlikte gelecek. 
banner218