banner339
banner313

Sürpriz ortaklık: Samsung ve Tesla birlikte çalışacak!

Her ikisi de kendi alanlarında dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden ikisi olan Samsung ve Tesla, sürücüsüz otomobil üretimi için birlikte çalışmaya çok yakın.

Sürpriz ortaklık: Samsung ve Tesla birlikte çalışacak!
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Son yılların en önemli çıkış yapan markalarının başında gelen Tesla, sektöründe kalıcı olmak istiyor. Geleceğini otonom yani sürücüsüz otomobil modelleriyle eş gören Tesla, bu alanda çalışmaya ve yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere, şu an araçlarında Hardware 3 sistemini kullanan Tesla, bir sonraki modelinde artık Hardware 4'e geçmek niyetinde. Bunun önündeki en önemli engel ise, Hardware 4 sistemi için gerekli olan 7nm'lik yeni nesil otonom sürüş çipinin üretilmesi.

Bu konuda şu ana kadar içlerinde dünyanın en büyük çip üreticilerinden birisi pozisyonunda bulunan TSMC'de dahil olmak üzere birçok şirketle görüşmeler yapan Tesla CEO'su Elon Musk, aradığı ortağı Güney Kore'de bulmuş gibi görünüyor.

Henüz Tesla ile Samsung arasında imzalanmış bir ortaklık sözleşmesi bulunmuyor. Bununla birlikte ikili arasında yeni bir ortaklığın doğması ise an meselesi. Hele ki Samsung'un mevcut durumda Tesla'nın Hardware 3 sistemi için ihtiyaç duyduğu 5nm mimariye sahip çipi üreten firma olduğunu düşündüğümüzde, Elon Musk'ın tercihini kimden yana yapacağını tahmin etmek çok da zor değil gibi görülüyor.

Bugüne kadar her ne kadar iki şirket arada farklı şirketlerin bulunması sayesinde birlikte birçok iş yapmış olsalar da, eğer bu anlaşma gerçekleşirse ilk defa doğrudan aynı masaya oturacak ve el sıkışarak bir ortaklık kurmuş olacaklar.
banner218