banner158

Sorunlu yola köklü çözüm

Kuşadası Belediyesi'nin başlattığı yol ve kaldırım seferberliği çerçevesinde, ilçenin en sorunlu yollarından biri olan Adalızade Mezarlığı ile Salı Pazarı arasında kalan Sabri Mumcu Caddesi'ne köklü çözüm geliyor.

Sorunlu yola köklü çözüm
banner192

Geçmişte defalarca yapılmasına rağmen, asfalt sürekli aktığı için büyük sorun oluşturan ve vatandaşın sürekli şikayetine konu olan eğimli yola özel karışımlı bir asfalt dökülecek. Ayrıca yolun yağmurdan zarar görmemesi için de 3 ayrı yağmur suyu drenaj kanalı açılıyor.
30 yıl sonra ilk kez yağmur suyu drenaj hattı yapıldığını açıklayan Kuşadası
Belediye Başkanı M. Esat Altungün, halktan en çok şikayet aldıkların yolların başında gelen Sabri Mumcu Caddesi'ni sorun olmaktan çıkaracaklarını açıkladı. İlçe genelinde yürütülen asfalt çalışmaları kapsamında Adalızade Mezarlığı ile Salı Pazarı arasındaki Sabri Mumcu Caddesi'ne bir daha akıntı yapmayacak şekilde asfalt döküleceğini vurgulayan Başkan Altungün, "Caddede yapılan 3 yağmur suyu drenaj hattı ile yolun yağmurda zarar görmesini engelleyeceğiz. Kuşadası'nın yollarını modern turizm kenti kimliğine
yakışır hale getireceğiz. Bu yıl en çok şikayet aldığımız yollarda çalışma yapıyoruz. Tamamlanan yollarımız nedeniyle pek çok teşekkür alıyoruz. Kuşadalılar adeta yola hasret kalmış. Biz bu hasreti bitiriyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2010, 11:46
banner184