banner339
banner274

Sanal bebekler akıllı saat olarak geri dönüyor!

Doksanları kasıp kavuran sanal bebekler geri geliyor! Teknolojiye uyum sağlayan bebekler akıllı saat formunda gelecek!

Sanal bebekler akıllı saat olarak geri dönüyor!
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Doksanlarda, Tamagotchi adı verilen küçük yumurta şeklindeki oyuncaklar vardı. Bandai tarafından Kasım 1996'da tanıtılan, oyuncaklar Mart ayına kadar, 83 milyon adet evcil hayvan simülasyon/sanal bebek oyunu satılmıştı.

Tamagotchi sahibi, büyüyüp uzun bir yaşam sürmesi için sanal evcil hayvanına uygun şekilde bakmakla yükümlüydü .Bir Tamagotchi'ye bakmak, günde birkaç kez bir düğmeye basarak onu beslemek, canlandırmak ve sanal bebeğinizle oyun oynamak anlamına geliyordu. Gece uyuyor da olsanız kalkıp sanal bebeğinizle ilgilenmeni gerekebilirdi. Oyuncu sanal bebeğine iyi bakıyorsa, bebeği büyüdükçe şekli değiştiriyordu. Aksi takdirde, Tamagotchi'nin kullanıcıyı yeniden başlatmaya zorlayarak "ölmesi" gerekiyordu.Bu 90'lar ve 2000'lerin başlarını kasıp kavuran oyunu ilk geliştiren firma Bandai'ydi. Şimdi Kotaku, Bandai'nin Tamagotchi'yi "Tamagotchi Smart" olarak adlandıracağı ve sahiplerinin "sanal bebeklerine" tekrar kavuşacağını duyurdu. Sanal bebekler kendileriyle sohbet edilmesine olanak tanıyan dokunmatik ve sesli kontrollerle donatılmış yeni bir saat sürümüyle geri gelecek. İşlevler arasında bir adımsayar, bir dijital saat ve bir arkadaşınızın cihazıyla eşitlemenin kolay bir yolu bulunacak. Ayrıca yeni karakterler ve yeni stiller var. Birçok yönden Tamagotchi Smart, orijinal Tamagotchi'nin eğlenceli ve benzersiz niteliklerini bir akıllı saatin hızı ve bağlanabilirliği ile birleştiriyor. Cihaz, Bandai tarafından ayrıca satılacak olan TamaSma Kartlarını kullanacak. Kartlar, Tamagotchi Smart'a indirilebilecek özel öğeler ve karakterler içerecek.

"Ses tanıma" özelliği, kelimeleri tanıyamadığı için pek işlevsel olmayacak. Ancak "Güç Açma" adı verilen bir özelliğin, sahiplerinin sanal bebekleriyle güçlü bir bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için konuşmalarını kaydetmelerine izin verdiğine inanılıyor. Tamagotchi Smart, 23 Kasım 2021'de Japonya'da piyasaya sürülecek. Küresel bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı.
banner218