banner339
banner274

Örnek davranış

Aydın’da yaşayan bir kadın parkta bulduğu cüzdanı, içine bile kontrol etmeden polise teslim etti. Rahime Cengiz isimli kadının bu örnek davranışı görenlere ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti.

Örnek davranış
banner401
banner427

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde Adın Merkez Köprülü Mahallesi"nde bulunan bir parkta Annesi Hanife Tokgöz ile dinlenen 50 yaşındaki Hanife Cengiz, parktaki bir bankın üzerinde cüzdan gördü. Cüzdanı alan duyarlı vatandaş hemen 155 polis imdat telefonunu arayarak cüzdan bulduğunu ve bu cüzdanın polis tarafından kendisinden teslim alınmasını istedi.
Bayanın bu ihbarı üzerine hemen bulunduğu yere gelen polisler, cüzdanı tutanakla Rahime Cengiz"den teslim aldılar. Bu tür vakaları çok az rastlayan duyarlı davranışından dolayı Rahime Cengiz"i tebrik ettiler.

CÜZDANI EMEKLİ ASTSUBAY DÜŞÜRMÜŞ
Vatandaşla birlikte cüzdanın içine açıp kontrol eden polis ekipleri, cüzdanın emekli astsubay İbrahim Biçer"e ait olduğunu tespit etti. Cüzdan içerinde yapılan incelemede yaklaşık 30 TL para, kimlik kartları çıktı. Polis ekipleri cüzdanı sahibine teslim etmek üzere vatandaştan teslim aldılar. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2009, 16:08
banner218