banner83

Kuşadası'nda 3. yaş turizmi

Kuşadası'nda 3. yaş turizmi turizm sektörüne sezon öncesi soluk aldırdı.

Kuşadası'nda 3. yaş turizmi
banner94
banner26

IQ Turizm"in sahibi Özkan Saygılı, Kuşadası İle Almanya arasında üçüncü yaş turizmi köprüsü kurdu.
Nisan ayı sonuna kadar gruplar halinde Kuşadası"na gelecek olan turistlerin ilk grubu ilçede kaldıkları bir hafta boyunca katıldıkları günübirlik turlarla ve halı, deri, kuyum alışverişleri ile turizmcilerin yüzünü güldürdü. Alman 3. yaş gurubu turistler, Meryemana evi, Artemis Tapınağı, Efes antik kenti, Tire pazarı, Priene-Milet-Didim, Pamukkale ve tekne turlarına katıldılar, bol bol halı, deri, kuyum, seramik aldılar.

banner103
Kuşadası"nda konakladıkları bir hafta boyunca bir günü boş geçirmeyen emekli Alman turistler, Kuşadası'ndan hareketle düzenlenen günübirlik turların hepsine katıldılar. Hayli neşeli oldukları gözlenen grubun bazı üyeleri, her eğlenceye eşlik etti ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. En genci 65, en yaşlısı 102 ve yaş ortalaması 74 olan emekli Alman turistler, Meryemana evi, Artemis Tapınağı, Efes antik kenti, Tire pazarı, Priene-Milet-Didim, Pamukkale gezme imkânı buldu, Ayrıca, İzmir"in ilçesi Selçuk"ta İpek Yolu restoranda düzenlenen folklor gecesinde eğlenme imkanı buldu. Kına gecesi gösterisiyle başlayan folklor gecesinde Türkiye"nin her yöresinden oyunlar sergilendi. Türkiye'ye ilk kez gelen emekli Alman turistler, kendilerini, birbirinden güzel anılarla ayrıldıkları Kuşadası'nın fahri turizm elçisi ilan ettiler.
Kuşadası ile Almanya arasında 3.yaş turizmi köprüsü kuran IQ Turizm"in sahibi Özkan Saygılı, ilk gelen grubun ülkemizden memnun ayrılmasının önemine değinerek, "En etkili reklam, gelip görenlerin yapacağı sözlü reklamdır. Gruplarımız her hafta sayıları giderek artarak gelmeye devam edecek" dedi. Bu sezon Nisan ayı sonuna kadar 5 bin emekli Alman turistin Kuşadası"na geleceğini kaydeden Saygılı, “ Emekli alman turist gruplar halinde Kuşadası"na gelerek birer hafta süre ile Sea Light ve Pinebay otelde konaklayacak. Almanya"da sivil toplum örgütleri ve klüp üyelerinden oluşan 5 bin turist her yıl ailesine, çevresine ve dernek üyelerine memnuniyetlerini belirttiği takdirde Kuşadası"na gelecek turist sayısı artacak. Hedefimiz beş yılda bir milyon emekli turist ağırlamak olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2009, 10:39

banner105

banner102