banner83

Didim Ovası'nda 2 bin dönüm arazi sular altında

Ege Bölgesinde son günlerde etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında Aydın, Koçarlı, Söke ve Didim Ovaları sular altında kaldı.

Didim Ovası'nda 2 bin dönüm arazi sular altında
banner94
banner26

banner103
Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir su altında kalan binlerce dönüm ekili alanda üreticilerin kaybının büyük olduğunu belirterek üreticilerin zararlarının karşılanmasını istedi.
Ege Bölgesi’nde son günlerde etkili olan yağışlar sonrasında Büyük Menderes nehri taşması ile Aydın, Söke, Koçarlı ve Didim Ovalarında binlerce dönüm ekili araziler sular altında kalmıştı. Taşkının son vurduğu yer olan Didim’e bağlı Akyeniköy, Batıköy ve Balat ovalarında ise 2000 bin dönüm alan zarar gördüğünü belirten Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, “Ekili olan buğday, arpa, yulaf ve fiğ sular altında kaldı. Didim ve çevresinde 2000 bin dönüm alanın sular altında. Biz oda olarak İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle alanda incelemelerde bulunduk. Üreticimizin ektiği buğday, yulaf ve fiğ gibi ürünler sular altında kaldı. Biz bu anlamda hasar tespit çalışmalarımız yaptık. Çiftçilerimizin mağdur olduğu apaçık ortada; şu an bu konuda yetkili makamlardan bir açıklama gelmedi ama biz hasar tespitlerimizi hazır hale getirdik. Yetkili makamların bu konuda çalışma yapması, mağdur olan üreticilerimizin zararlarının karşılanmasını bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 12:31

banner102