banner339
banner313

Bill Gates ve Melinda Gates boşanma kararı aldı

Microsoft 'un kurucusu 65 yaşındaki Bill Gates boşanma kararı aldıklarını Twitter üzerinden paylaştığı açıklamayla duyurdu.

banner362
Bill Gates ve Melinda Gates boşanma kararı aldı
banner376


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Microsoft'un kurucusu 65 yaşındaki Bill Gates 27 yıllık evliliğini sonlandıracağını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla açıkladı. Bu kararı almadan önce çok düşündüklerini belirten Gates, Melinda ile evliliklerini bitireceklerini ancak adlarımı taşıyan vakıfta çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. 

2021'in en zenginleri listesinde 122.9 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin dördüncü iş insanı olan Gates, 38 yaşında dünya evine girmişti. 2019 yılında ise Melinda Gates verdiği röportajda "Güçlü ve başarılı bir evlilik hayatı dengeli bir şekilde paylaşmaktan geçer. Buna akşamları yatmadan önce bulaşıkları dönüşümlü olarak yıkamak da dahil” demişti. Aradan geçen iki yılın ardından boşanma kararı alan çift, Bill & Melinda Gates Vakfı etrafında çalışmalarına devam edecek. Rory, Phoebe ve Jennifer adlarında üç çocuğa sahip çift bazı konularda sıkıntı yaşıyordu. Bill Gates'in işe olan düşkünlüğünden yakınan Melinda, Bill'in aile kurma noktasındaki çekinliğine ek olarak bazı konularda eğitime ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı. 

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birinin kurcusu ünvanına sahip Bill Gates teknolojisi konusunda ailesini sınırlandırıyor. Daily Mirror gazetesine verilen demeçte çocuklarının 14 yaşına gelene kadar telefon almadıklarını ve ev içinde cihazların kullanımıyla ilgili kuralların bulunduğunu belirtmişti. Ekrandan uzak durulması gereken bir zamanlarla çocuklarının uyku dengesini sağladıklarını belirten çift açıklamalarıyla gündem olmuştu.

Görsel kaynak: The Economic Times & Euronews
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k