banner158

Bağış Tır'ı yeniden Aydın'da

Geçtiğimiz ay içerisinde Aydın merkez ve ilçelerinde kan bağışı kabul eden Kızılay Kan Bağışı Tır’ı 19-25 Temmuz tarihleri arasında yeniden Aydın’da olacak.

Bağış Tır'ı yeniden Aydın'da
banner152

Kızılay Aydın Kan Bağışı Merkezi; il merkezi ve ilçelerdeki hastanelerin kan ihtiyacını karşılıyor. Kızılay tarafından yürütülen “Güvenli Kan Temini” projesi, ülkede gönüllü kan bağışını arttırarak, hasta sahibi ve hastaların yaşadığı sosyal sorunları çözmek, Dünya Sağlık Örgütünün verileri ışığında gönüllü kan bağışçılarıyla güvenli kana ulaşmayı hedefliyor.
Türk Kızılayı, potansiyel kan bağışçılarına daha kolay ulaşabilmek ve onların ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kan toplama faaliyetlerini, kan bağışçılarının bulundukları mekanlara giderek gerçekleştirmeye çalışıyor. Potansiyel kan bağışçılarına aynı anda ulaşabilmek amacı ile işyerleri, fabrikalar, üniversiteler, kamu,sivil toplum kurum ve kuruluşlarını kapsayan kan bağışçısı kazanım çalışmaları yürütülüyor. Bu kapsamda son yıllarda sivil kan bağışı miktarı artmaya başladı.
Türk Kızılayı, ülkenin kan ve kan ürünü ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla, özellikle yaz aylarında ve Ramazan"da yaşanan sıkıntıların önüne geçebilmek için her geçen gün faaliyetlerine bir yenisini ekliyor. Bu kapsamda kan bağışına uygun ve donanımlı olan Kızılay kan Bağışı Tır"ı 19-25 Temmuz 2010 tarihleri arasında Aydın"da belirli bir güzergah dahilinde kan bağışı kabul edecek. iha

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2010, 15:02