banner158

AYTO'dan değerlendirme

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, 2010 yılının ilk 6 aylık süreci değerlendirildi.

AYTO'dan değerlendirme
banner152

Toplantıya AYTO Meclis Başkanı Mustafa Parmaksız, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu ile AYTO meclis ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, gerçekleştirdiği sunumla AYTO"nun 2010 yılının ilk 6 aylık dönemindeki çalışmalarını değerlendirdi. AYTO yönetimi olarak öncelikle AYTO üyelerini sorunları ve daha sonra da Aydın"ın sorunlarına çözüm bulmak için mücadele verdiklerini belirten Dokuzlu, “Aydın ürünlerinin dışa tanıtımı en önemli meselemizdir. Özel bir havayolu şirketi vasıtasıyla, 36 bin yolcuya Aydın inciri ikram ederek Aydın incirini tanıttık. Aynı şekilde Aydın"a gelen spor kulüplerine de 19 bin paket incir dağıttık. Toplamda Aydın içi ve dışında 55 bin paket incir dağıttık. Göreve geldiğimiz günden beri, Ziraat Bankası ile yaptığımız protokol ile üyelerimiz 4 milyon TL kredi kullandı. 2010 yılı ilk 6 ayında 12 yurtiçi, 7 yurtdışı fuarına üyelerimiz katıldık. Aydın tüccarını kriz ortamından uzaklaştırmak ve en az şekilde etkilenmesi için, 3 banka ile pos cihazları komisyon oranları indirimi konusunda protokol yaptık” dedi.
13-15 Mayıs"ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile “Hükümetler Arası İşbirliği” toplantısına katılmak için Yunanistan"ın başkenti Atina"ya gittiklerini anımsatan Dokuzlu, “Yunanistan"ın içinde bulunduğu ekonomik kriz ortamında Yunanlılara destek verdik. Yunanlılar kriz konusunda ne yapacaklarını bilmiyorlardı, tecrübelerimizden yararlanarak onları eğittik, akıl ve ders verdik” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2010, 12:36