banner141

Apple 5G iPhone modellerine talebin az olmasından endişeli!

Apple 5G iPhone modellerine talebin az olmasından endişeli!
banner152


Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden olan Apple, 5G bağlantı hızına sahip olması beklenen ilk iPhone cihazlarını temmuz ayının başından itibaren üretmeye başlayacak. Muhtemelen çok şeyler beklediğimiz iPhone 12 ailesi ile Sonbahar aylarında tanışmaya başlayacağız. Ancak Apple yetkililerinin kafasını kurcalayan çok önemli bir problem var: acaba iPhone 12 ailesi beklenen ilgiyi görebilecek mi?

Aslında şirket şu ana kadar hiç böyle bir problem ile karşı karşıya kalmamıştı. Apple’ın hemen hemen her ürünü gibi iPhone akıllı telefonları da piyasaya sürülür sürülmez büyük ilgi görür ve insanlar geceden itibaren mağazaların önünde beklemeye başlardı. Daime o dönemin en son çıkan iPhone modeline ilk sahip olan kişi ile röportajlar yapılır ve bu konu televizyonlara haber olurdu. Ancak bu sene muhtemelen bunların hiç birini yaşayamayacağız. Sebebi ise meşhur koronavirüs salgını.Apple yetkilileri ilk kez bir iPhone modeline olan talebin düşük kalma ihtimalinden söz ediyor. Koronavirüs salgını sonrası telefonların tedariği konusunda sıkıntı yaşayan ve iPhone 12 ailesi için de böyle bir durumun ortaya çıkmasından endişe eden şirket, ABD’de salgının hızla artması sonucu talep sıkıntısı çekme ihtimali üzerinde durmaya başladı. 5G iPhone 12’ler için böyle bir sorun ortaya çıkar mı bilinmez ancak Apple’ın son dönemlerde akıllı telefon satışlarındaki ciddi düşüş baz alındığında bu hiç de uzak bir ihtimalmiş gibi durmuyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’deki mağazalarını açma kararı alan Apple, Çin harici bütün ülkelerdeki mağazalarını kapatmıştı. Kulislerde gezen dedikodulara göre ise Apple önümüzdeki aydan itibaren bu mağazalarını tekrardan açabilir.
banner94