• BIST 99.085
 • Altın 219,094
 • Dolar 5,3342
 • Euro 6,0604

  Tayyip Bey, Aydın İlinde Olanları Duymuyor, Halk Bunu Affetmez!

  14.05.2018 09:00
  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Ahmet Gözen / İstanbul'dan Mektuplar

  Değerli Okuyucularım yıllardır ilk defa geçen hafta www.aydinpost.com’daki köşe yazımı yazamadım öncelikle sizlerden özür dilerim.

  Maalesef diyorum 15 Yıllık AK Parti iktidarında İstanbul’da asayiş sıfır noktasına inmiş vaziyette. Çantamı, arabamdan çaldılar. İçinde kimlik kartımdan, kredi kartları, telefonuma kadar her şeyimi hırsızlar alıp kaçmış.

  ahmet-gozen---mehmet-okur.jpg10 gündür bunlarla uğraşıyorum. Bu konuda büyük yardımlarını gördüğüm Nazilli’nin efsane Kaymakamı şimdi Beylikdüzü Kaymakamı olarak görev yapan Beylikdüzü’nde “BABA KAYMAKAM” diye anılan Sayın Mehmet Okur’un büyük yardımlarını gördüm, teşekkür ediyorum.

  Tüm Nazillili hemşerilerine selamı var.

   

  AYDIN VALİSİ SAYIN KÖŞGER’E ARZ OLUNUR…

  Sayın Valim sizin iyi niyetinizden asla şüphem yok, ancak yaşanan olaylar sanki bilinçli olarak oynanıyormuş gibi.

  Aydın ilinde maalesef jeotermallerin çevreye, suya, toprağa havaya verdiği zararlar çok büyük boyuttadır.

  3 ve 4 Mayıs günleri geceleyin Aydın iline kesif bir halk tabiriyle söylüyorum kesif bir çürük yumurta kokusu sardı bu koku 2 gün boyunca devam etti.

  Esasında bu kuyu açma esnasında kuyulara boşaltılan sülfürük asitti bu sülfürik asit kuyuların gözeneklerinin açılması için sondaj kuyularına boşaltılıyor sıcak suyla birleşince tonlarca buhar menderes ovasına ve Aydın ilinin üstüne çöküyordu. Halkta buna çürük yumurta kokusu diyor.

  Sayın Valim, bu sülfürik asit buharı tüm Aydın halkının üstüne ağaçlara bitkiye börtü böceğin üstüne çöküyor bu insanların çeşitli hastalıklardan kırılmasına sebep olacağı Aydın Tabip Odası ve çevre sivil topluluklarının yaptığı araştırmaları ile kesinleşmiştir.

   

  PEKİ, SİZ NE YAPTINIZ?

  Emrinizdeki Çevre Müdürlüğü’nün kadın yetkilisi içli dışlı olduğu Aydın ilindeki bir laboratuvara gerekli araştırmaları yapması için talimat verdi.

  Bu Laboratuvar Aydınlı olmasına rağmen siyasi iktidarın ve Çevre Müdürlüğü’nün has evladı olarak ve jeotermalcilerin göz bebeği olan bu laboratuvar, Aydın İl Çevre Müdürlüğüne gerekli raporu verdi.

  Laboratuvarın verdiği raporu basın bülteni olarak bizim gözümüze soktunuz.

  Bu Raporda; 03.05.2018 tarihinde 21:00-24:00 saatleri arasında yapılan denetimlerde; İlimiz Germencik İlçesi sınırları dâhilinde faaliyet gösteren iki firmanın faaliyetleri sonucu oluşan akışkanı alıcı ortama deşarj ettiği tespit edilmiş, deşarj edilen akışkandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca akredite edilmiş laboratuvara numune aldırılmıştır. Söz konusu numunelere ilişkin analiz raporlarının Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) sunulmasını müteakip 5491 sayılı Kanun ile değişik 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında gerekli iş ve işlemler gerçekleştirilecektir” diyor çevre Müdürlüğü.

  Lütfen, eğer Aydın İl Çevre Müdürlüğü bu akredite laboratuvarın ismini açıklasın. Aydınlıları Aydın Tabip Odasını ve Çevre örgütlerini adeta aptal yerine koyan laboratuvarı Aydınlılar bir bilsin.

  Bu laboratuvar raporunda, Ayrıca, vatandaşlarımızla yapılan görüşmelerde, kötü koku öncesi yanık kablo, çöp kokusu ve sonrasında kanalizasyon kokusuna benzer bir kokunun yayıldığı yönünde bilgiler verilmesi üzerine, İlimiz Efeler İlçesinde bulunan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ve zaman zaman kaçak dökümler gerçekleştirilen Zindan Deresi Mevkiinde incelemelerde bulunulmuştur.”

  50 km hissedilen koku sülfürik asit yağmuru iken, efendim EFELER’DEKİ KATI ATIK TESİSİNDEN geliyor diyerek AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ SUÇLANMAK DA YAZININ DEVAMINDA JEOTERMALLER AKLANMAKTADIR.

   

  SAYIN VALİM, OLAY ANLAŞILDI, ŞİMDİ KATI ATIK DEPOSU AYDIN BÜYÜKŞEHİRİN GÖREV SAHASINDA BU RAPOR RESMEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OZLEM HANIMI SUÇLAMAKTADIR.

   

  Sayın Valim, bu işte olmadı. Aydın Efeler ilçesindeki Katı Atık Merkezi sülfürik asit buharı oluşturmaz.

  Çevre Müdürlüğü’nün has evladı akredite olan bu laboratuvar tamamen siyasi iktidarın yanlısı olarak Aydın Büyükşehir’i suçlayarak jeotermalleri aklayarak sizin emrinizdeki Çevre Müdürlüğü sizi yanıltmakta. AYDIN İLİNDE YAŞAYAN İNSANLARI DA APTAL YERİNE KOYMAKTADIR.

  SAYIN VALİM SİZE ÖNERİM,

  Çevre Müdürlüğü ve jeotermallerin yandaş laboratuvarı yerine bu konuda tarafsız bir uluslararası tescil olmuş İstanbul Teknik Üniversitesi’ne veya Ortadoğu Üniversitesi’ne bu araştırmaları niye vermiyorsunuz? Bunu defalarca yazdım sivil toplum örgütlerde yazdı ama sızın Çevre Müdürlüğünüz YANDAŞ LABARATUVAR ile işleri götürüyor. Bu şekilde siyaseten CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesini siyasi iktidar yıpratmak istiyorsunuz bu çok yanlış.

   

   

  SAYIN TAYYİP ERDOĞAN’A…

  Ak Parti Gençlik Kolları toplantısında CHP için Ümraniye çöplüğünden ölenlerden CHP’yi suçlu tuttun.

  Bunun üzerine CHP için “Çöplüktür, Pisliktir, Hava Kirliliğidir, Susuzluktur” dedin şimdi size soruyorum,

  Aydın Tabip Odası ve çevre örgütlerinin Aydın ilinde KANSER ÖLÜMLERİ ARTMIŞTIR YÜZLERCE İNSAN OLMEKTE VEYA ÖLMEYE ADAYDIR. Aydın ilinde solunum hastalıklarından insanlar hasta hanelere koşmaktadır, jeotermaller yüzünden Aydın havası, çevresi yaşanmaz hale gelmektedir…

   

  ŞİMDİ SORUYORUM…

  Sizin iktidarınız da Aydın ilinde bunca ölenler yüzünden, HAVA KİRLİLİĞİ, TOPRAK, KİRLİLİĞİ, SU KİRLİLİĞİ YÜZÜNDEN PİSLİK MİDİR ve bunlardan haberiniz var mı?

   

  Sayın Erdoğan, bunların faturasını Aydın halkı sana fena ödetecektir sonra demedi demeyin.  

  TAMAM MI?

   

  NOT: Sn. Muharrem İnce, müthiş yükselişte. Sn. Meral Akşener’in eski çıkışı yok.

  Diğer iki aday sadece boşluk dolduruyor.

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 3189 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim