Değerli okuyucularım, öncelikle ERZİNCAN’daki altın madeninde hayatlarını yitiren işçilerimizi rahmetle anıyorum.

Böyle bir rezalet olmaz. Fırat Nehri’nin hemen 3 km yakınında siyanürle altın aramak rezaletin dik alasıdır. Burada altın çıkarılacaksa her türlü tedbir alınmalı. Türkiye’de son yıllarda yabancı maden şirketleri, para için yapmadıklarını bırakmıyorlar. Kendi ülkelerinde bunların hiçbirine teşebbüs edemezler.

Bu madene izin verenler “evet, bu izni biz verdik, özür dileriz, hata yaptık” deyip hatalarını kabul etmiyorlar. Ne var ki, maden şirketinin ruhsatının iptal edildiği bilgisini aldık. Hepimizin kızdığı husus şu: Bu maden şirketine izni devleti yönetenler verdiğine göre, lafı evirip çevirmeğe gerek yok. Çıkarsın özür diler, bölge halkının gönlünü alırsın.  

·          ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN GÖSTERMELİK ASFALT KÖY YOLLARI VE ŞEHİT VERDİĞİMİZ ŞENER PEKGÜZEL

 

Sn. Özlem Çerçioğlu’nun hataları yazmakla bitecek gibi değil. Özellikle A takımı Sn. Çerçioğlu’na ihanet ediyor. Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin neredeyse %35’ini yollara asfalt dökmek için harcadı. Bu bütçe yüz milyonlar tutuyor. Peki, dökülen asfaltın kalitesi ve agregasıyla ilgili laboratuvar kayıtları var mı? Varsa, geçen sene köylerin yollarına dökülen asfaltlar neden yok oldu? Ayrıca, asfalt döktüğünüz yerlerde koruma korkulukları yok. Yol kenarlarında su arkları yok. Bu yollardaki köprüler 50 yıllık.

 

Dökülen asfaltın fiyatının şaibeli olduğunu Efeler Belediye Başkanı açıklamıştı.

 

Allah aşkına bu şehrin bir sahibi yok mu? Seçime şurada 45 gün kaldı. Bunları biz mi konuşup yazacağız? Aydın Ak Parti ve MHP İl Başkanlıklarındaki yetkililer bu köy yollarını dolaşmıyorlar mı?

 

Bu konu sadece Sn. Mustafa Savaş ile Efeler Belediye Başkan Adayı Sn. Burak Pehlivan’a bırakılmamalı. Diğer ilçelerdeki başkan adayları ve parti başkanları neden konuşmuyorlar?

  

RAHMETLİ ŞENER PEKGÜZEL

 

PEKPAN A.Ş ortaklarından Şener Pekgüzel, 2014 yerel seçimlerinde Efeler Belediye Başkan Adayı Sn. Yalçın Pekgüzel’le birlikte-19.02.2014

 

Kaza gece saat 22.45'te Dağeymir ile Danişment Köyleri arasında meydana geldi. AK Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Yalçın Pekgüzel, Dağeymir Köyü’nde katıldığı programın ardından konvoyla birlikte Kalfaköy'e hareket etti. Danişment Köyü’ne yaklaşan konvoyun ortasında ilerleyen Rıdvan Aygün, kullandığı 35 VV 5153 plakalı otomobili Sualtı Mevkisi’nde mıcıra kaptırdı. Direksiyon hâkimiyetini kaybeden sürücü Aygün'ün kullandığı otomobil 70 metre yüksekten şarampole yuvarlandı. Taklalar atarak sürüklenen otomobil dağlık alandaki ağaçlara çarparak durabildi.

 

Anlattığım bu kaza 2014 yılında gerçekleşti. Şener kardeşimiz demokrasi şehidi olarak 19.02.2014’te ebedi aleme intikal etti. BUGÜN de vefatının yıl dönümü, mekânı cennet olsun.

  

Bakalım Ak Parti İl Teşkilatı, Şener Pekgüzel için bir anma yapacak mı? Merak ediyorum. Çünkü Şener, partisi için gece yollara düştü ve hayatını kaybetti.

 

 

GELELİM EFELER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURAK PEHLİVAN BEY’E.

 

Burak Pehlivan ile seçim çalışmaları sebebiyle Efeler’in köylerinde ayak basmadığımız yer kalmadı. Bildiğiniz üzere Aydın’da Menderes Ovası’nın sağı ve solu hep dağ. Bu dağlar yer yer 1200 metre yüksekliğe ulaşıyor. Özellikle son hafta gittiğimiz, Efeler’e 10 km mesafedeki köylere ulaşım oldukça zor.

   

    

Bu köylerden, Dağeymir, Zeytinköy, Konuklu, Danişment ve Kalfaköy’e gittik. İnanın geceleri köy yolları kör karanlık. Bir anda 1000 metre rakıma çıkıyorsunuz. Yollar çamur içinde. Köylülerle konuşuyorum, “Özlem Çerçioğlu için ne diyorsunuz” diye sorduğumda, “Ahmet Bey halimizi görüyorsunuz, bu perişanlığımızı siz anlatın” diyorlar.

 

Değerli okuyucularım, benim aracım 4x4. Ben bu yolları dura dura çıktım. Gecenin kör karanlığında uçurumdan aşağı yuvarlanabilirsiniz. İnanın ben korktum. Bu insanlar pazar pazar dolaşıyorlar.

Hep şunu düşünürdüm: Yahu, 50 yıllık JEEP’lerin Aydın’ın bu dağ köylerinde ne işi var?

Köylülerin Sn. Burak Pehlivan’dan istedikleri yol, köprü, su ve kanalizasyon.

 

Bir köylü kardeşim “Köye TIR’la yem getirmek istiyoruz. TIR, yollar berbat olduğu için köye çıkamıyor. Hayvanlarımızı besleyemiyoruz. SÜTÜMÜZÜ ALMAYA GELMİYORLAR. Karda kışta gençlerimiz ADÜ’ye gidemiyorlar, biz de şehre inemiyoruz. Köylere SARI CİVCİVLER GELMİYOR. Özlem Hanım bizi düşünmüyor” dedi.

 

Değerli okuyucularım, Dalama, Şahnallı ve dağın tepesindeki AKÇAKÖY’ün yolları tam rezalet. Özlem Çerçioğlu kalkıp seçim meydanlarında “şu kadar yol yaptım, bu kadar asfalt döktüm” diye övünüp, BİLBORDLARDA reklam yapıyor. Acaba makam arabasıyla bu köylere gitti mi? Burak Pehlivan’ı köylüler kurtarıcı olarak görüyor. İnanılmaz itibar görüyor kendisi. Yapacaklarını anlatınca, insanlar, özellikle köylü kadınlar müthiş alkışlıyorlar. AK PARTİ VE MHP TEK VÜCUT ÇALIŞIYOR. Mehmet Erdem, AK Parti Eski İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in geçmişte bu köylere çok hizmetleri olmuş. Bu isimler, Burak Pehlivan kardeşimize rehberlik yapıyorlar. Ayrıca, MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın ile AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu’nun ekipleri adeta tek vücut halinde çalışıyorlar.

Dağeymir Köyü kahvesinde soba başı sohbeti

50 yıllık Haran Köprüsü’nü görmenizi isterim.

EN KÜÇÜK DEPREMDE BU KÖPRÜ YIKILABİLİR. Eğer bu köprü yıkılırsa, yolu bu köprüden geçen köylerle irtibat kesilir. İşte o zaman devletimiz bu köylülere hizmet götüremez, müsebbip de devlet olur. Sn. Valim. AKÇAKÖY yollarını bir arşınlasanız keşke.

YİKOB’un bu köylerde yapacağı çok iş var seçim döneminde. Devletin buralarda, eğitimden köprülere, çeşmelerden sağlık sorunlarına, çözülmesi gereken bir sürü konusu var. Köylüler sizden bunu istiyorlar.

Başka bir emriniz var mı Sn. Özlem Çerçioğlu? Makale: Başka bir emriniz var mı Sn. Özlem Çerçioğlu?