Değerli okuyucularım ve dostlarım, daha önce İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanlığı yapan ve aynı göreve bir kez daha talip olan, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı, İnşaat Mühendisi Sn. Aziz Yeniay’a yapılan menfur saldırıyı lanetliyorum. Ak parti camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Bu saldırı karşısında tüylerim diken diken oldu. Bu tehlikeli oyunu sahneye koyanlara şunu söylemek istiyorum: AK Parti veya hangi parti olursa olsun, Türk milleti demokrasi yolundan geri dönmeyecektir.

 

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

 

·         Bu seferki mahalli seçimler kartların yeniden dağıtılmasına, Cumhur İttifakı’nın daha dikkatli davranmasına sebep oldu. Özellikle geçen seçimlerde, Aydın’ın doğusu olarak kabul edilen Nazilli’de yılların adayı, Nazillilerin çok sevdiği Sn. Esat Ergüler, Kuyucak’ta efsane olmuş Kuyucak Belediye Başkan Adayı Metin Ertürk ve Burharkent’te Sn. Mehmet Erol siyaseti yeni baştan dizayn etti.

·         Bozdoğan Belediye başkanı Sn. Ufuk Altıntaş, CHP’li Başkan’dan teslim aldığı

Bozdoğan’ı milyonlarca borçtan kurtardı ve burayı yeniden yaratmaya başladı.  

·         Kuşadası Belediye Başkan Adayı Sn. Mehmet Esat Altungün, Kuşadası’nda geçmişte çok büyük eserler bırakan bir kişidir.  

·         Didim’de Sn. Kadri Kabak henüz hizmet vermemiş olsa da insanların iyi andığı bir kişi.

·         İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti’den geçmiş dost canlısı birisi. Burada Acarlar Mahallesi’yle çok iyi diyalog kurması gerekiyor.

·         Karpuzlu Belediye Başkanı Sn. Hilmi Dönmez Karpuzlu’da iyi anılan bir kişi.

·          Koçarlı Belediye Başkanı Sn. Nedim Kaplan, Koçarlı’ya çağ atlattı. Koçarlı’da    müthiş işler yaparak halkın kalbinde taht kurdu.  

·         Karacasu’da Sn. Mehmet Erikmen çok güzel çalışmalar yaptı.

 

Yenipazar’da Kıvanç İşbilen, Germencik’te Halit Germen, Sultanhisar’da Hüseyin Özer ve Söke’de Tekin Yavuz’un da isimleri epey konuşuluyor.

 

 

EFELER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SN. BURAK PEHLİVAN    

 

Efeler Belediye Başkan Adayı Sn. Burak Pehlivan, Aydın’ın çocuğu. Sokaktan yetişmiş; MHP Aydın İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış. Milletvekili adayı olmuş. Aydın’ı her sokağına ve kapı numarasına kadar bilen, Cumhur İttifakı’nın genç bir adayı. Kendisinin aday yapılması çok isabetli oldu. Bugün Aydın’da kiminle konuşsam, “Sn. Burak Pehlivan tercihimizdir” diyor. Ziraat mühendisi olması, Efeleri ve halkın çok iyi tanıması önemli. CUMHUR İttifakı’ndan aday yapılmasından ve siyasi iktidara yakın durmasından dolayı EFELER’de çok başarılı olacaktır. Şehirde, Cumhur İttifakı Aydın’da EFELER’i alırsa Büyükşehir’i de alır kanısı hâkim.

Ancak burada, Burak Pehlivan’a meclis üyelerini ahbap-çavuş olduğu kişilerden değil tecrübeli kişilerden seçmesini tavsiye ederim. Halkı anlayan, Efeler ve Büyükşehir Meclislerinde koltuk dolduracak değil iş bilen kişilerden bir kadro kurmalı.

 

SN. MUSTAFA SAVAŞ

 

Bu seçimlerde işi şansa bırakmayıp ipleri eline almış. Derin tecrübesiyle takım çalışması yapıyor. Aday tanıtımı dâhil bunu her çalışmasında görüyorum. Bu seçimleri alarak kendini Aydın tarihine altın harflerle yazdıracağını o da biliyor. Adayları duygusal davranmayarak tam bir bankacılık mantığıyla tespit etmiş. Bu tutum kendisini başarıya götürecektir.

Kendisine, geçen seçimlerde de defalarca yaptığım üzere, kadın AK Partilileri yanında daha çok bulundurmasını, erkek ağırlıklı bir seçim çalışması yapmamasını tavsiye ediyorum.

Eşinin, Sn. Mustafa Savaş’ın mutlaka yanında olması ve hanımlarla gruplar kurarak seçim çalışmalarına katılması gerekir.

Mustafa Beye diğer bir tavsiyem ise, mahallelere giderken oraların insanlarını da yanında götürmesi. İncirliova, Koçarlı ve Çine’de eski Milletvekili Sn. Mehmet Erdem’i, Sn. Ahmet Rıza Acar’ı ve diğerlerini, özellikle tarım sektörü ziyaretlerinde Sn. Rıza Posacı’yı, hayvancılık sektörü ziyaretlerinde Sn. Ahmet Ertürk’ü, Söke’de Sn. Metin Yavuz ile Sn. Atilla Koç’u yanından ayırmamasını tavsiye ediyorum. Son olarak sizlere bir istatistik sunmak istiyorum. Aydın’ın son Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki sonuçları aşağıda.

 

Bu tabloya kabaca baktığınızda AK Parti %40,1 (%32+%8,1), İYİ Parti ve DEM aday çıkaracağı için CHP %17,1 (%33,9-%14,8-%2) oy olacak. Size haziran ayı seçimlerinde alınan oylar üzerinden bir tablo sundum. Sn. Mustafa Savaş’ın burada hata yapmaması gerekiyor. Daha detaylı incelemeleri önümüzdeki haftalarda sunacağım.

 

BASINLA İLİŞKİLER

 

Cumhur İttifakı’nın, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında basınla kurduğu iyi diyalog maalesef bu seçim kampanyasında yok. Bu halihazırda çok büyük bir hata olarak gözüküyor. Cumhur İttifakı adayları kendi başlarına seçim götürüyorlar. Basın yanlarında olmadığı için çalışmalarını halk duymuyor.

Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin aksine basınla diyalog kurulmazsa iş topal kalır, benden söylemesi. Dışarıdan çalışılan halkla ilişkiler şirketleriyle bu işler olmaz.

BAŞKA BİR EMRİNİZ VAR MI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU?

Bir okuyucumdan aldığım mesajı sizinle paylaşıyorum: Sevgili abim, Çerçioğlu’nun Aydın’da boylu boyunca reklamını yapan 17 bin adet pano varmış. Bunun bedelini su faturasına yansıtsa ne olur? Bunun hesabını versin. Yok öyle yağma, vergiler kalksın demekle siyaset yapılmaz.

 

Gerçekten, eski yazılarımda da ifade ettiğim üzere, Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın her yerindeki BİLBORTLARA koydurduğu reklamlarla algı yaratmaya çalışıyor.

Başka bir emriniz var mı Özlem Hanım?

 

İsterseniz, büyükşehir belediyelerine verilen yetkiler de kalksın.

 

Özellikle İMAR PLANI UYGULAMALARI…

 

NE DERSİNİZ?

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Sn. Bülent Kent'le görevdeki 6 aylık süreyi konuştuk Makale: Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Sn. Bülent Kent'le görevdeki 6 aylık süreyi konuştuk