AKP seçmeni kararsız, neden Mustafa SAVAŞ'a mecbur bırakılıyoruz, başka aday mı yok diye yüksek sesle konuşmaya başlamışlar. Nasıl bir tercih, kim neye göre aday belirliyor bunu bilmiyoruz ama bizler neden bu mücadeleye mecbur bırakılıyoruz? İki kez denedik kaybettik. Üçüncü kez yine kaybedersek bunun sorumlusu kim olacak?

Görünen o ki daha önce Mustafa SAVAŞ ile iki kez kaybettik. Bu seçimde de Özlem ÇERCİOĞLU'na karşı seçimi üçüncü kez kaybedeceğiz diyen AKP'li çoğalmış.

Cumhur ittifakının EFELER adayı Burak PEHLİVAN sahaya inip hızlı bir başlangıç yapıyor. Soyadı gibi sahaya çıkmış, pehlivan gibi her gittiği yerde peşrev çekiyor. Heryere girip, çıkıp seçmeni ile buluşup rakiplerine "bende varım ve iddialıyız" diyerek meydan okuyor.

CHP adayı Özlem ÇERÇİOĞLU çok rahat. İki kez sandıktan çıkamamış Mustafa SAVAŞ nasıl olsa tekrar rakibim oldu. Üçüncü kez tarih tekerrür edecek nasılsa diyerek kendini çok yormuyor.

Mustafa SAVAŞ'ı kendine rakip görmediği için İYİ Parti Büyükşehir adayı kim olacak onu merakla bekliyordu.

İYİ Parti EFELER Büyükşehir adayının da CHP'den transfer eski Kuşadası belediye başkanı Özer KAYALI ve EFELER Belediye başkan adayı Fatih ATAY gibi Özlem ÇERÇİOĞLU'nun birlikte çalıştığı ekibinden olacağını öğrenince, "bunların hepsi bana karşı gizli ittifak olmuş. 31 Mart'ta Özlem ÇERÇİOĞLU kim görecekler" diyerek seçmenine sabırlı olun biz kazanacağız mesajı vermeye hazırlandığını duydum.

CHP'nin EFELER adayı Anıl YETİŞKİN ise parti içindeki muhalefeti umursamadan çalışmalarına devam ediyor.

İYİ Parti'nin pazar günü CHP'den transfer ettiği eski Kuşadası CHP belediye başkanı Özer KAYALI 15 Şubat'ta İYİ Parti Büyükşehir belediye başkan adayı olarak ilan edilecek. Özer KAYALI'yı Aydın genelinde tanıyan var mı bilmiyorum, ama bildiğim bir şey var ki Fatih ATAY ve Özer KAYALI ikilisinin hedefi Özlem ÇERÇİOĞLU.

EFELER belediye başkanı Fatih ATAY, açtığı Kitap Kafelerden dolayı "Cafeci Başkan" olarak anılmaya başlandı. İYİ Parti'ye transfer olduktan sonra ilk İYİ Partililerle yaptığı toplantıda gördüğü manzara karşısında İYİ Parti'nin organize olmuş bir teşkilat olmadığını gördüğünü duydum. Bu yüzden yaşadığı hayal kırıklığını biliyorum. İlk yaptığı iş İYİ Parti'nin kadınlarını İmamköy Doğa otelinde toplayıp kahvaltıya yaparak onlarla seçim çalışması yapma kararı almış olmalı ki İYİ Parti'nin kadınları, Fatih ATAY'ın her açılışında en ön saflarda yerlerini alıyorlar.

31 Mart seçimlerinin en sürpriz adayı ise DP parti Büyükşehir adayı Hüseyin TURGUT olacağı toplum içinde konuşulmaya başlanmış bile. Sosyal medya platformlarında verdiği röportajlar, yayınladığı videolar ile genç ve yaşlı seçmenin özellikle Aydın'ın sosyal, ekonomik, kültürel ve spor tesisleri bakımından birçok eksik olduğunu ve 22 yıldır iktidar olan AKP ile 15 yıldır yerel iktidar olan CHP'nin Aydın'a gerekli ilgiyi göstermediğini belirterek, "iki aday arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz, ben de varım" çıkışıyla seçmenin ilgisini çektiği konuşuluyor. Cumhuriyetin Yüzüncü yılında yüz proje ile Aydın seçmenine hizmet etmeye talip olduğunu, bu konuda iddialı projeleri olacağını ve iki aday arasında geçen seçimlerin bu sefer kendisinin kazanacağını, yıllardır tekrarlanan kısır döngünün biteceğini söylüyor olması iddialı olduğunu ortaya koyuyor.

DP parti Büyükşehir adayı olarak Aydın'da "Savaş bitecek, Özlem gidecek, Hüseyin TURGUT gelecek" mesajı veren ve seçmene artık iki aday arasında sıkışıp kalmak zorunda olmadığını belirten DP'nin kır atı süvarisi olduğunu ifade ederek destek istediğine şahit olduk.

DP parti EFELER adayı Hasan DİNÇER henüz sahaya inip seçmeni ile buluşamadığı için fazla yorum yapamıyorum. Bildiğim kadarıyla annesi ciddi bir operasyon geçirmiş, bu yüzden seçim çalışmalarına başlayamamış.

İYİ Parti Aydın'da yine eski bir CHP'li ile anlaştı Makale: İYİ Parti Aydın'da yine eski bir CHP'li ile anlaştı