31 Mart yerel seçimlerine 53 gün kala İYİ Parti'nin Efeler Belediye Başkan adayı Fatih ATAY'ın CHP'den istifa etmesinin ardından, yine CHP'den istifa eden ve 2004-2009 döneminde aday adayı olan, 2014'te Kuşadası Belediye Başkanı olan Özer KAYALI da tercihini İYİ Parti'den yana kullanarak İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak.

Her iki adayın da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU döneminde CHP adayı olarak belediye başkanlığı yapmış olmaları tesadüf mü?

İYİ Parti'nin, içerisinde aday adayı olarak ilan edilmiş olan Efeler ve Büyükşehir adaylarına güvenmeyip eski CHP'lilerden transfer yaparak aday yapması parti içinde sert tepkilere neden oldu.

"Madem belediye başkanlarını CHP'den transfer edecektik, neden Aydın'da CHP ile işbirliği yapıp anlaşarak seçimlere katılmıyoruz? Bu şekilde daha fazla şansımız olurdu ve birçok ilçede Belediye Başkanlığı kazanabilirdik" şeklinde ifadelerle, kontenjan Milletvekili Ömer KARAKAŞ ve Atama İl Başkanı Ahmet ERTÜRK'e sitem edildiği konuşuluyor.

İYİ Parti'nin içinde kaynayan çekişmelerin seçim sonuçlarına yansımasını engelleyip, 31 Mart'a kadar partide yaşanacak istifa ve kızgınlıkları nasıl yatıştıracağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

15 Şubat'ta Aydın'a gelmesi planlanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olacak belediye başkan adaylarını tanıtacak.

Aday bulamadıkları ilçelerde seçim masraflarını karşılama taahhüdü veren atama İl Başkanı ERTÜRK'ün, Yenipazar, Nazilli, Kuyucak, Buharkent, Çine, İncirliova, Germencik, Koçarlı ve Söke'de aday bulmak zorunda olduğu belirtiliyor.

Henüz aday olmayan ilçelerde 15 Şubat'a kadar aday bulma çabası içinde olan il yönetiminin ne kadar başarılı olacağı merak ediliyor.