*24 Nisan Türkiye İstanbul saatiyle 02.51 de Akrep burcunun 4° Derecesinde SYRMA sabit yıldızında Plütonik Dolunay gerçekleşecek. 

*SYRMA sabit yıldızı tövbe etme,af dileme,affetme,hatalardan dönme ve telafi etmek,tevekkür etmek,vicdanınla yüzleşme,karmayı telafi etme ile ilgilidir.Sabır ve güvenle içsel karmaşanın sorgulanmasına yönelik dirayet veren bir yıldızdır. Dolunay ile birlikte bakalım içsel telefi hayatınıza hangi alanlardan gelecek.Dolunay ilahi adaletin işleyişini gözler önüne seriyor olacak.

*Dolunay ile birlikte hatalardan dönme telafi etme gücü kendinizde bulabilirsiniz değerli dostlarım.Her ne yaşandıysa, karmanın getirisini deneyimlemiş olabilirsiniz.Sistem görmediğin algılayamadığın konular ile seni sınava tabi tutmuş olabilir belkide geçmişinden bu güne taşıdın, yaşanması gerekti ve seni büyüttü.Tüm olanlardan dersini alarak ve farkındalıkla yoluna devam ettiysen ne mutlu sana.Öğrendiklerin için teşekkür et hayata ve yoluna devam et ve kalbini sonsuz sevgiye aç.

*Dolunay genel olarak maddi konuları öne çıkaracak.Bankalar,faizler,vergiler,sigorta,mali alanlar,borçlar ile ilgili bir çok konuda gündemleri oluşturacak.Finans konularının çok konuşulacağı dolunayda değişim ve Köklü dönüşüm sürecini tetikleyecek.

*Dolunaydaki Güneş derecesi 28 Ekim Boğa burcu AY tutulmasını tetikleyecek.O döneme ait konuların tekrar görünür olması açığa çıkması tamamlanmamış konuları tamamlama konusunda harekete geçirecek.

*Bu dolunayda verilen parasal kararlar Boğa burcu yeni ayı ile görünür olacak.Dolunayda para basım kararları gelebilir ve akabinde Boğa burcu yeni ayı ile piyasaya sürülmesi gibi düşünebilirsiniz.

*Güneş derecesi SHERATAN sabit yıldızı üzerinde oluşu depremsellik etkilerini aktive edebilir.Ekonomik anlamda deprem etkisi gündemleri de göz önüne getirebilir.

*Ekonomide para, finans konularında geçmişte yaşanan gündemleri ortaya çıkarabilir.Geçmişe ait vergi,sigorta,kredi kartı,borçlar yeniden gündem olabilir.
Dolunay sert etkili oluşu krizli durumlara neden olabilir.

*Dünya genelinde depremler,yangın,patlama,savaş,ekonomik kriz olarak,banka iflas haberleri,devletler arası borçlar,yöneticiler siyasiler üst düzey kimlikler tanınmış kişilerin sağlık sorunları gibi gündemler oluşabilir.

*Anın yükseleni Balık burcu ve Mars Balık etkisinde yalan hilekarlık dalavere kandırılma dolandırılma hâyâl kırıklıkları iftira gibi etkiler ortaya çıkarabilir.Üzüntülü  ve depresif ruh hali getirebilir.Gerginlik enerjisi altında ruhsal olarak motivasyonu düşük bir Dolunay.

*Genel anlamda sulardan ve denizlerden gelebilecek sorunlar gemi ve tekne kazaları,yangınları,savaş gemileri ile ilgili gündemler,gemilere yönelik saldırılar,tehditler,aşırı yağışlar dere yatakları barajlar su kaynakları ile ilgili gündemler,su tüketimi su kaynakları su ürünleri gündemleri,sudan kaynaklı bulaşıcı hastalıkları görünür olabilir.

*Dolunayda Koç burcu tutulma etkilerini hissediyor olacağız.Fakat mücadele gücü olmayabilir.Merkür Rx süreci hâla devam ederken iletişim sorunlarına karşı dikkatli olunmalı.İmzalar sözleşmeler alım satım eğitim gibi işler için daha temkinli olunmalı.

*Venüs Koç seyri ilişkilerde bencilce yaklaşımlara neden olabilir.Geçmişe ait yara almış ilişkilere tekrar şans vermek, affetme,özür dilemek vicdanı muhasebe yapmak için fırsatlar oluşabilir.

*Dolunayda JÜPİTER URANÜS 14 yıl sonra tekrar kavuşumu beklenmedik gelişmelere neden olabilir.Para birimleri,gelir gider mali işler,finansal konular,güvenlik güçleri,öz değer duygularımız,yaratıcılık elektrik,elektronik, teknolojik gelişmeler,mücidler,mucizevi gündemleri açığa çıkarabilir.Toplumsal olaylar gurupsal faliyetler,hak hukuk Adalet konuları yasalar mahkemeler dini konular,üniversiteler akademik felsefi Edebiyat kültürel konular yayıncılık uluslararası ilişkiler yurtdışı bağlantılı işler göçmenler mülteciler yabancılar vize pasaport işleri gibi konularda hiç beklenmedik ani gelişebilecek krizli veya sürprizli durumlar oluşabilir.Çünkü Uranüs sağ gösterip sol vuran bir etkiye sahiptir öngörüde beklenmeyeni bekle deriz.

*Sağlık konularında kadın hastalıkları,regl artışı,gerginlik, huzursuzluk,uyku düzensizlikleri,hormonal bozukluklar,ödem,şişkinlik oluşabilir.Cinsel organ hastalıkları,iltihaplanma,burun hastalıkları, boyun boğaz hastalıkları fazlaca görülebilir, ortaya çıkabilir.

*Dolunayda Doğum haritalarında Akrep,Boğa,Aslan,Kova burçlarında 0 ile 10 derece arası yerleşimi olanlar biraz sert etkiler alabilirler.

DOLUNAYDA BURÇLAR

AKREP/BOĞA ve ASLAN/KOVA burçları dolunayda biraz zorlanabilirler.Dönüşüme direnç gösterme,asileşme oluşabilir.Bu dönemde öfke kontrolünü sağlamak önemli hale gelebilir.

YENGEÇ/ OĞLAK ve BAŞAK/BALIK burçları ise şanslı etkilerle karşılaşabilir,önemli fırsatlar yakalayabilirler.Şanlı yeni bir döneme giriş yapabilirler.

KOÇ/TERAZİ ve YAY/İKİZLER burçları ani beklenmedik gelişmeler yaşayabilir.Yön vermek size kalmış

*Burçlara etkileri genel bir yorumdur.Tüm burçlar Doğum haritalarının vaad ettiği yönde olumlu yada olumsuz etkiler alabilirler.

Dolunay kolaylıkla geçsin Sevgiyle Kalın hoşçakalın ?

Koç burcunda tam güneş tutulması Makale: Koç burcunda tam güneş tutulması