• BIST 109.330
 • Altın 155,835
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Tartışmalar sürüyor

  21.07.2009 08:06
  AK Parti Didim İlçe Başkanı Mustafa Karanlık, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın AK Parti Aydın Miletvekili Mehmet Erdem’e yönelik yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.
  Tartışmalar sürüyor
  Tartışmalar sürüyor Tartışmalar sürüyor Tartışmalar sürüyor

  Karanlık, haftalık basın toplantısında AK Parti"yi ve uygulamalarını eleştiren Belediye Başkanı Mümin Kamacı"nın sözlerine yanıt verdi. Karanlık, şehirdeki bazı yerlerinin ücretli otoparka çevrilmesi konusunda Başkan Kamacı"yı eleştirerek, “Bugünlerde en popüler ve en sıkıntılı konu; Sosyal belediyeci olmakla övünen sayın başkan tüm şehri paralı otopark haline getirmiş durumda. İlk meclis toplantısında bütçe oylamasında ""Bunu halk onayladı."" Denilen bütçe için halka bir hesap borcu olacak mıdır? Didimli vatandaşa bunu nasıl izah edecektir” dedi.
  Didim Belediyesi"nde yerleri değiştirilen işçilerle ilgili olarak AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem"in çalışmalarını eleştiren Belediye Başkanı Mümin Kamacı"nın sözlerini sert dille cevap veren Karanlık “Sayın Başkan, Milletvekillerimizin belediyedeki işçi, memur arkadaşlarımıza sahip çıkmasından neden rahatsız oluyor. Yerel seçimlerde açık şekilde taraf olan sendikanın, aidatını ödeyen tüm çalışanların hakkını korumasını ve kendi imzaladıkları sözleşmenin kurallarını uygulamalarını, kimseye ayrıcalıklı davranmamalarını talep ediyoruz. Özel toplantılarda yeri değiştirilen işçilerle neler konuştuğunuzu da biliyoruz” diye konuştu.
  Başkan Kamacı"nın Devlet Hastanesi"yle ilgili olarak ta ortaya attığı iddiaları yanıtlayan Karanlık, şunları söyledi: “Hastanede özel şirketler, ihale ile iş sözleşmesi alırlar. İşçi olarak çalıştıracağı personeli, şirket yönetimleri işe alır veya çıkarır. Burada sadece bizlerin önerdiği isimlerden seçilen ve yeterliliği olan arkadaşlar tercih edilebilir. Seçimden sonra kimse işten çıkarılmamış, bir kişi istifa etmiştir. AK Parti başka bir partiyi destekledi diye kimseyi işten çıkarmamış ya da çıkması için iş şartlarını değiştirmemiştir. Ama Didim belediyesi rakip partileri destekleyenlere zulümler yapmıştır. Hala eski görev yerlerine döndürülmeyen işçiler, memurlar vardır. Tabi ki yer değiştirmeler en doğal haklarıdır. Şimdi de diğer işçi arkadaşları bu arkadaşların yerlerine yollayabilirler. Eğer bir işi beceremiyorlarsa ben kendi adıma istedikleri yeri süpürebilirim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim