Tarım ve Orman Bakanlığı, yurt dışında yapılması planlanan tarım ve gıda ürünleri yatırımlarını duyurdu. Bakanlık Venezuela ile iş birliği mutabakat zaptı yapıldığını açıkladı.

Yemek kartı ile ilgili yeni uygulama başlıyor! Milyonlarca çalışan nakit para alacak Yemek kartı ile ilgili yeni uygulama başlıyor! Milyonlarca çalışan nakit para alacak
Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Venezuela Devlet Başkanı Sn. Nicolas Maduro'nun 07.06.2022 tarihinde ülkemize gerçekleştirdiği ziyaret verimli geçmiştir. İki ülke arasında üç ayrı iş birliği anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşmalardan biri de "Bitki Koruma ve Karantina Alanında İş Birliği Mutabakat Zaptı" olmuştur.

Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmeler esnasında ve sonrasında, imza töreninde Sn. Maduro Türk yatırımcıları kendi ülkesine yatırım yapmak üzere davet etmiştir. Venezuela Üretken Tarım ve Araziler Bakanı Sn. Wilman Castro Soteldo, Sn. Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci'ye Türk yatırımcıların Venezuela'da 400 bin hektar tarımsal alanda yatırım yapabileceklerini belirtmiştir.