banner339
banner313

Taraftarın tepkisini çekecek karar

Galatasaray yönetimi, kulüpteki geleceği tartışılan Wesley Sneijder ile ilgili sürpriz bir karar aldı.

Taraftarın tepkisini çekecek karar
banner401
banner427


Son dönemdeki icraatlarıyla sert şekilde eleştirilen Galatasaray Yönetimi, tepki çekecek bir karar daha aldı.

Habertürk'ün haberine göre, Lukas Podolski’yi 2,6 milyon avro gibi düşük bir ücretle Japonya’ya satan Sarı-Kırmızılılar, Wesley Sneijder’i de gözden çıkardı.
Jan Olde Riekerink’in görevine son verilmesinin ardından yeni hoca İgor Tudor tavır yapan ve sakatlığını öne sürerek 2-3 hafta daha oynamaya niyeti olmayan Wes’in bu tutumu; yönetim kanadında bardağı taşırdı.

Galatasaray Yönetimi, 2018’in haziran ayına kadar sözleşmesi bulunan ve imza parası artı maç başı ücretlerle birlikte yıllık 5 milyon avro kazanan Hollandalı yıldızı satma kararı aldı.

Ancak Wes’in kontratında yer alan “7.5 milyon avro serbest kalır” maddesi Sarı-Kırmızılı kurmayları çözüm arayışlarına itti.

Devre arasında hiçbir kulübün teklifte bulunmadığı ve Çin’e gitmek istemeyen Sniper’a bu rakamın ödenmesine imkansız gözüyle bakan yönetim, indirime gitme karar verdi.

7.5 milyon avro’luk bonservis bedelini yarı yarıya indirmeyi planlayan Sarı-Kırmızılılar, 33 yaşındaki futbolcudan sezon sonunda kendisine gelecek transfer tekliflerini değerlendirmesini istedi.

Hollandalı yıldızın yüksek maliyetinden kurtulmayı hedefleyen yönetim, bonservisi 3.5 milyon avro'ya kadar düşürecek.

Eğer Wes’e yine de talip çıkmazsa son çare olarak; 5 milyon avroluk yıllık ücreti ödememek için bonservisinin bedavaya kendisine verilerek sözleşmenin karşılıklı olarak fesh edilmesi de ihtimaller arasında bulunuyor.

Öte yandan Sarı-Kırmızılı ekipte sakatlığı bulunan Wesley Sneijder, Nigel de Jong ve sar kart cezalısı olan Lukas Podolski’nin yanı sıra tedavisi devam eden Serdar Aziz Antalya’ya götürülmedi.
Taraftarın en sevdiği oyuncular arasında olan Sneijder'in olası ayrılığı kulüpte yeni bir kriz çıkartabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:40
banner218