banner339
banner274

Fikret Orman salı günü cevap verecek

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından sonra gözler Beşiktaş'a çevrilmişti.

Fikret Orman salı günü cevap verecek
banner401
banner427

Siyah-beyazlı ekibin web sitesinden bir açıklama yayınlanarak Fikret Orman'ın 31 Ocak Salı günü yeni transferler için düzenlenecek imza törenine katılacağı ve burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunacağı belirtildi.

Web sitesinde yer alan açıklamada 'Başkanımız Fikret Orman, futbol takımımızın devre arasında kadrosuna kattığı oyuncularımızla birlikte 31 Ocak Salı günü saat 14:30'da Vodafone Arena'da toplu imza töreni gerçekleştirecek; ara transfer dönemi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunacaktır' denildi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamalarda Beşiktaş'a değinmiş, Quaresma'nın avukatının telefon açarak Fenerbahçe'ye transfer olmak istediğini söylemişti.

Yıldırım ayrıca 'Başka Beşiktaşlı oyuncular da buraya gelmek istiyor mukaveleleri bitince. İstiyorlarsa isimlerini söylerim ama yazık o çocuklara' demişti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, bir dönem başkanlık yaptığı Beşiktaş'tan 30 milyon dolar alacağı olduğunu anımsatan sarı-lacivertli kulübün başkanı şunları kaydetmişti:

"TFF Başkanı konuşmasında, 'sayın Mehmet Ali Aydınlar federasyon başkanı seçildiğinde Fenerbahçe'nin en büyük sponsoruydu. Bu ilişkiler her zaman olabilir.' dedi. Beşiktaş'tan 60 milyon dolar alacağının, 30 milyona düştüğünü söyledi. Sayın Mehmet Ali Aydınlar kendi şirketinin reklamını yapabilmek için voleybol takımına sponsor oldu. Karşılığını da aldı. Borç almak başka sponsor olmak başka. Beyefendinin Beşiktaş'tan 100 milyon lira alacağı var. Bu parayı isterse Beşiktaş transfer yapamaz, ödemelerde zorluklar yaşar, istediği bütçe ayarlamasını yapamaz. Sayın Demirören, bunu kulübe hibe et. Biz de alacaklarımızı hibe ettik. Siz de edin. Bunu ortadan kaldırmazsanız aksi halde şaibe olacaktır. Beşiktaş'ın yenmesini isteyeceksin ki size para ödesin. Yoksa ödeyemez." 

Sosa transferinden de bahseden Aziz Yıldırım, yıldız futbolcunun 'Bu şekilde yayın yapıyorlar, biz Türkiye'ye terörden dolayı gelmemezlik yapmıyoruz. Böyle düşüncemiz yok. Ayrıldığımız kulüpten ilişkilerimiz iyi olmadığı için onlar bunları yayıyor' dediğini aktarmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 17:29
banner218