banner339
banner313

Cocu'ya 20 yıllık sürpriz

İzmir'de ilk idmanını Altınordu Tesisleri'nde yapan Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü, Ayaktakiler-Oturanlar Sergisi'nde 20 yıl önce çekilmiş fotoğrafına rastladı.

Cocu'ya 20 yıllık sürpriz
banner401
banner399

Altınordu ile 27 Temmuz Cuma günü oynayacağı maç için İzmir'de bulunan Fenerbahçe, ilk antrenmanını Torbalı'daki Metin Oktay Yerleşkesi'nde yaptı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, tesislerdeki "Ayaktakiler-Oturanlar Sergisi'ni" idmandan önce gezdi.

Dünya ve Türk futbol tarihine geçen efsane takımlarının fotoğraflarının bulunduğu sergide Cocu, 1998 yılında Hollanda Milli Takım formasıyla çekilmiş kendi fotoğrafına da rastladı. O tarihte ABD'yi 2-0 yenen Van der Sar, Seedorf, Stam, Frank ede Boer ve Ronald de Boer gibi yıldızlarla birlikte oynayan Cocu, 20 yıllık fotoğraftan oldukça etkilendi.

Diğer yandan Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge de Cocu'ya özel bir hediye ile "hoş geldin" dedi. Cocu, Metin Oktay Yerleşkesi'ni inceleyip, Altınordu'nun organizasyon yapısı, tesisleri ve planlamalar ile ilgili Orhunbilge, İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez ve A Takım Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan geniş kapsamlı bilgiler de aldı. Cocu, inceleme sonrası yaptığı açıklamada Altınordu'nun örnek bir yapıya sahip olduğunu belirterek, "Altı yaşından A Takım'a kadar devam eden bir felsefenin varlığı gerçekten çok önemli. Gerçek anlamda başarı, bu felsefeye bağlı kalmakla gelir" dedi.

Bu arada Altınordu'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Barış Alıcı ve Berke Özer ise Başka Seyit Mehmet Özkan'a verilmek üzere imzalı formalarını Başkan Vekili Barış Orhunbilge'ye teslim ettiler.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 14:58
banner218