banner339
banner313

Cebrail: Benim idolüm Gökhan Gönül

MKE Ankaragücü'nün sağ beki Cebrail Karayel, futbola başlarken kendisine Gökhan Gönül'ü örnek aldığını ve bu nedenle de çok çalıştığını ifade etti.

banner362
Cebrail: Benim idolüm Gökhan Gönül
banner353

Cebrail Karayel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisini başarılı  bulduğunu ama daha başarılı olmasını gerektiğini belirterek, "Benim mevkimin en  iyisi Gökhan Gönül'dü. Benim idolüm, örnek aldığım futbolcu da Gökhan Gönül'dü.  Oyun tarzımızı ve fizik yapımızı benzetiyorum." diye konuştu.
 
AA muhabirinin, "Yeni bir Gökhan Gönül geliyor diyebilir miyiz?"  şeklindeki sorusuna genç oyuncu, "İnşallah." cevabını verdi.
 
Başkent ekibinde eksik oyuncular nedeniyle Çaykur Rizespor maçında ilk  kez forma giyen ve şansını iyi değerlendiren Cebrail, şunları söyledi:
 
"Sezonun belki de en kritik maçında görev aldım. Böyle bir maçta bana  şans veren teknik ekibe teşekkür ediyorum. Sağ bek alışık olduğum bir mevki.  Ancak sonrasında sol beke geçtim. Bugüne kadar hayatımda idmanda dahi sol bek  oynamadan Spor Toto Süper Lig'de sol bek performansı sergiledim. Benim adıma iyi  geçti. Daha iyi olacağımı düşünüyorum. Bu da çalışarak olacak."
 
"Şu anda hayalimin zirvesini yaşıyorum"
 
Sarı-lacivertli futbolcu, Türkiye'nin en büyük camialarından bir  tanesinde forma giydiğini kaydetti.
 
MKE Ankaragücü kadrosunda bulunmasını, "Şu anda hayalimin zirvesini  yaşıyorum." diyerek tarif eden 24 yaşındaki futbolcu, "Ankaragücü benim  hayalimdi. Ben bu kulübün taraftarıydım, şimdi futbolcusuyum. Zaten Türkiye'nin  en büyük camialarından bir tanesinde oynadığımı düşünüyorum." değerlendirmesinde  bulundu.
 
"Bundan sonraki hedefim Avrupa"
 
Cebrail Karayel, hedefinin Avrupa'da forma giymek olduğunu belirtti.
 
 "Bundan sonraki hedefim Avrupa" diyen Cebrail, "Bir futbolcu Spor Toto  Süper Lig'de oynamaya başladığında, hedefinin Avrupa olması lazım. Eksik  olduğumuz yanlar var. Orada kendimi daha iyi geliştireceğimi düşünüyorum.  Ankaragücü'nden sonra Avrupa'ya gitmek istiyorum." ifadelerini kullandı.
 
Yorganla top oynayan çocuk
 
Çocukken rüyalarında futbol oynadığını, yorganı da top olarak  kullandığını anlatan Cebrail, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Küçükken rüyalarımda futbol oynadığımı görürmüşüm. Annem ve babam hep  bahseder. Gece yorganla top oynadığımı söylerler. Bir gün babam BUGSAŞ Spor  Futbol Okulu'nu görmüş. 11 yaşında oraya gittik ve yazıldık. Beni, futbol  okulundan takımın alt yapısına aldılar. Lisansım çıktı ve orada oynamaya  başladım. 16 yaşına kadar BUGSAŞ Spor'da oynadım. Sonrasında Ankaraspor alt  yapısına transfer oldum."
 
"Alt yapıda benden daha iyi oyuncular var"
 
Genç oyuncu, Türk kulüplerinin alt yapıya yönelmede geç kaldığını  savundu.
 
Kendisinin 18 yaşında Alman bir ekiple çalıştığını anlatan Cebrail,  konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:
 
"Alt yapıya yönelmede geç kalındığını düşünüyorum. Alman ekip,  Ankaraspor A Takımı için Türkiye'ye gelmişti. Muazzam şeyler öğrettiler bize.  Hatta bir cümlelerini hiç unutamıyorum. 'Türk insanı çok yetenekli ama çalışmayı  da bir o kadar sevmiyorlar.' demişlerdi. O zaman Real Madrid'de forma giyen Mesut  Özil'i örnek vermişlerdi. Türk yeteneğini ve Alman disiplinini almış diye. Onlara  katılıyorum. Çok yetenekli bir toplumuz ama çalışmayı sevmiyoruz maalesef. Biraz  duygusalız. Pohpohlanmayı seviyoruz. Bu yöneliş benim gibi çocukların önünü  açacaktır. Alt yapıda benden daha iyi oyuncular var. Sadece bakmak ve şans vermek  lazım. Sadece güvenmek ve arkasında durmak gerekiyor."
 
 "Eksik yanlarım var"
 
Çaykur Rizespor maçındaki performansıyla otoritelerden olumlu not alan  Cebrail, boş zamanlarında ekstra antrenman yapmayı tercih ettiğini söyledi.
 
Mesleğinin futbolculuk olduğunu ve kendisini geliştirmesi gerektiğini  ifade eden Cebrail, "Boş zamanlarımda ekstra antrenman yapmayı tercih ediyorum.  Bu işten ekmek parası kazanıyorum. Hiçbir zaman bir insan 'oldum' dememeli.  Devamlı yenileniyoruz ve bir şeyler öğreniyoruz. O yüzden çalışmayı tercih  ediyorum. Eksik yanlarım var." şeklinde konuştu.
 
Eleştirilmesinin kendisine bir şeyler katacağını anlatan genç  futbolcu, "Eleştirilmeyi çok severim. Son maçtan sonra çok güzel eleştiriler  aldım. Eksiklerimi tamamlayıp, daha iyi olacağım." açıklamasında bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 12:15
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k