banner339
banner274

Beşiktaş taraftarından 'Evet' diyen Arda Turan için Barcelona’ya mektup

Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe, referandum öncesi 'evet' kampanyasının bir parçası olan Arda Turan için kulübü Barcelona'ya iki dilde mektup yazdı.

Beşiktaş taraftarından 'Evet' diyen Arda Turan için Barcelona’ya mektup
banner401
banner427

Anayasa değişikliği referandumu öncesinde Rıdvan Dilmen’in sosyal medyadan başlattığı ‘evet’ kampanyası futbolcu Arda Turan ve Burak Yılmaz’a uzanarak tepkilere neden olmuştu.

Türkiye’den birçok taraftarın özellikle Arda Turan’a tepki amacıyla Twitter’dan başlattığı paylaşımlar kulübü Barcelona’ya kadar uzanmıştı.

Son olarak Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe, Arda Turan için kulübü Barcelona’ya Türkçe ve İspanyolca mektup yazdı. Taraftarlar ayrıca, referandum öncesinde başkanlık sistemine karşı mücadele edeceklerini belirterek; “Yakından ilgilendiğimiz futbol alanında ise “Evet” çalışmalarının borazanlığını yapan her türlü yalaka, saray soytarısı kişilerle ister kulübümüzde yer alsın, ister başka camiada yer alsın, bunlara karşı mücadele etmek görevimizdir.” İfadelerini kullandı.

Mektubun tam hali şöyle;

“Merhaba bir kulüpten daha fazlası olan Barcelona kulübü,
Faşist Franco’ ya karşı dövüşenlerin çocukları,
Merhaba Katalunya halkı,
Sizlere, kulübünüzün oyuncusu Arda Turan’ın ülkesi Türkiye’den sesleniyoruz.
Arda Turan neden ortak gündemimiz oldu onu anlatmaya çalışacağız.
Cumhuriyet rejiminin tek adam rejimine dönüşmesini sağlamak üzere iktidarın dayattığı 18 maddelik yeni anayasa değişiklik paketi 2017 Nisan ayrında referandum ile Türkiye halkına sunulacak.
Bu değişikliklerle güç tek bir kişide toplanacak, her türlü muhalefet sindirilip yok edilecek, Faşizm artık dişlerini saklama gereği bile duymadan tüm çıplaklığıyla halklarımızın üzerine çökecek.
Ülkemiz vatandaşı ve kulübünüzün oyuncusu Arda Turan ve birkaç diğer Türk futbolcu futbolcu bu değişikliklere evet diyeceklerini açıklayarak sosyal medyada topluma “evet “ demeleri çağrısında bulundular.
Bizler, Beşiktaş taraftarı olarak kulübümüzde oynayan ve oynayacak olan oyuncuların önce iyi insan olmaları yönünde tavır belirleyen bir gelenekten geliyoruz. Bu nedenledir ki nice “iyi” oyuncunun çabucak kovulduğu kulübümüzde nice vasat oyuncular da efsanemiz olabilmiştir bu sayede.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 10:17
banner218