banner339
banner391
banner274

Arda'dan çok çarpıcı Fatih Terim yorumu

Barcelona'da forma giyen Arda Turan, NTVSPOR'da %100 Futbol programında Fatih Terim ve Milli Takım hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Arda'dan çok çarpıcı Fatih Terim yorumu
banner353

NTVSPOR'da %100 Futbol'un konuğu olan Barcelona'lı Arda Turan, Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtladı.

İspanya'ya ilk geldiği zamanları anlatarak sözlerine başlayan Arda Turan, 'İspanya'ya ilk geldiğimde sağolsun Hamit Altıntop bana çok yardımcı olmuştu' dedi, Barcelona'da oynama haylinin hep olduğunu söyleyen başarılı futbolcu 'Barcelona'da oynamanın hayalini kuruyordum ama kimseye söylemiyordum' şeklinde konuştu.

Takım arkadaşları ile ilişkilerine değinen Arda Turan, 'Girişken bir insanım. Messi'ye Dünya Kupası'nı bile sormuş adamım. Ne yaptın falan diye. Gerçekten çalışkan bir insanımdır ben, gizli profesyonel diye şaka yaparlar' ifadelerini kullandı.

Barcelona'daki günlerine değinen yıldız futbolcu 'Arda Turan'a objektif biri olarak bakıyorum, diyorum ki sen bu dakikaları önemli değerlendirmelisin. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti'ne hizmet ettiğimi düşünüyorum. Nereye gitsem 'Turco', bizim formalar, bayraklar var. Ben zaten buraya saygı duyulan, başarılı bir oyuncu olarak, Camp Nou'da şampiyonluk yaşayan bir oyuncu olarak gelmiştim. Barcelona her şeyiyle dünyanın en büyük kulübü. Buna ayak uydurmanız, durmanız, öğrenmeniz gereken birçok şey var. Türk insanı istiyorki al da git, bir şeyler yap. Barcelona orta sahasında öyle bir şey yok' dedi.

Barcelona'ya keşke daha önce gelebilseydim diyen Arda Turan şöyle konuştu: 'Keşke buralara gelme fırsatı 20 yaşımda karşıma çıksaydı. O zaman çok daha farklı olurdu.'

Arda Turan Barcelona'nın sistemi hakkında, 'Ne kadar pas yaparsan rakip yorulur, bu bir sistemdir' dedi.

Arjantinli yıldız Lionel Messi hakkında açıklamalarda bulunan Arda, 'Messi hem insani olarak hem de profesyonel bir futbolcu olarak çok özel ve değerli bir insan. Messi çok zeki ve çok iyi şaka yapabilen biri. Dışarıdaki insanlara karşı suskundur ama bize karşı öyle değil. Messi'nin egosu tabii ki var, ama insani olarak bir egosunu görmedim. Çok özel, çok değerli bir insan' şeklinde konuştu.

Türkiye ile İspanya kıyaslaması sorusuna Arda Turan şöyle cevap verdi: 'Doğrular skorlara göre değişmiyor. Türkiye'ye göre en büyük fark bu. Maç 7'de ise, ben 5'te evden gidiyorum. Kamp dediğiniz şey nedir hocam?'

Transfer konusu ile ilgili gelen soruyu yanıtlayan Arda Turan, 'Hiç kulübün ağzından "Gitmek ister misin?" diye bir şey duymadım. Burada 3 satırlık haber, Türkiye'de 3-4 sayfalık haber oluyor' ifadelerini kullandı.

Milli Takım'a alınmaması hakkında önemli açıklamalarda bulunan Arda Turan şu şeklide konuştu:

'Öğlen uykusundaydım, telefon 50 kere çalınınca, 'Allah korusun ya biri öldü ya da milli takıma çağrılmadım' dedim. Ben orada olmasan da o takımın kaptanıyım, o yüzden konuşmadım. Konuşmak bana yakışmazdı. Ben bir olaydan sonra "Hesap soracağım" gibi bir şey söyledim. Hoş olmadı. Bu asla Türk halkına yönelik değildi. Beni kim paracı, primci yaptıysa, ona dedim. Şahıslar için söyledim. hala hesap sorma fikrimin arkasındayım. Ben hayatım boyunca kimseyle prim, para pazarlığı yapmadım, yapmam da. Ben takım arkadaşlarımı bilgilendirme amacıyla, bunları öğrenmek ve sormak mecburiyetindeyim onlara söylemek için. Biz federasyonumuzun bize belirlediği primi alıyoruz. Biz kimseden prim falan istemiyoruz, kimsenin vergisinden para almıyoruz. Bizim kazandığımız paraların yanında o primlerin adı bile okunmaz. Yok trip attı, para istedi. Allah korusun, iftiradır.'

Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulunan Arda'nın açıklamaları şu şekilde:

'Hocamın (Fatih Terim) emeğine saygım var, ama biz onun emeğine dünyanın her yerinde aslan gibi oynayarak karşılık verdik. Hocam benim 6 ay oynamayacağımı biliyordu, gitmeden ona sordum. Hocam bana telefon açtı, gel oyna diye ben onun için fedakarlık yaptım. Letonya maçında kramponumdan anlarsınız. Hocamın konuşmasında 'bundan sonra şeref' diye bir cümle var. Sonsuz şeref sahibi benim gönlümde Allah'tır. Bizim de annemiz, babamız var. Hocamın bizi halktan özür dileyecek gibi göstermesi yanlış. İrlandalı kafayı atmasa, biz doğru mu davranmış olacaktık. Biz paracı, primci insanlar değiliz, asla da pazarlığını yapmadık. Bizim büyüğümüzdür. Bir hak, adalet varsa ki, o hep böyle davranmıştır, ben de inandığım doğrular üzerinde davranıyorum. Hoca beni milli takıma 100 kere, 1000 kere çağırmayabilir, ama ben bir şey yapıyorsam, arkadaşlarıma yardım etmek için. Bizim bundan dolayı bu kadar az madalyamız var, bundan olayı Barcelona'da 1 oyuncumuz var. Hep saha dışı olaylar. Bunlar cahiliktir. Bundan kurtaralım ülkeyi. Ben milli takım formasını 12 yaşımdan beri şeref ve onurla taşıdım. Bundan sonra da taşımazsam, şerefle ve onurla olur.. Fatih Hoca hayatı boyunca inandığı doğrular üzerine yaşadı. Ben de inandığım doğrular üzerine yaşıyorum. Ben söyleyeceklerimi bugüne kadar hep herkesin yüzüne söyledim. Kötü niyetli bir şey asla yapmadım. Bazı söylemleri kesinlikle kabul etmiyorum. Fatih Hoca ile bu olaylardan sonra hiç konuşmadık.

Güntekin Onay: "Takımda kavga etmişsiniz"

Arda Turan: "Kavga her gün olur. Kavga etmeyen takım mı olur ya?"

15 Temmuz darbe girişimi hakkında ise Arda Turan: 'Arda Turan: Türkiye'de yaşanan olayları görünce Barcelona'da herkes çok şaşırdı. "Arda, ne oluyor?" dediler.Ben de onlara Türkiye'nin iyi ve dirayetli bir lideri olduğunu, bunun da üstesinden gelineceğini söyledim' dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 22:36
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k