banner339
banner313

İYİ Parti'de Aytun Çıray rahatsızlığı! 'Bu kadar hakaretten sonra az gelir'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daveti üzerine Ankara’ya gelen İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Akşener’in başdanışmanı oldu.

İYİ Parti'de Aytun Çıray rahatsızlığı! 'Bu kadar hakaretten sonra az gelir'
banner475

İYİ Parti’nin 20 Eylül’deki 2. Olağan Kurultayı’nda ismi, “oy verilmeyecekler” listesinde geçen ve Genel İdare Kurulu’na giremeyen Çıray’ın da aralarında bulunduğu bir grup milletvekili, parti içinde muhalif safa geçmişti. Genel Merkez’de dün akşam Akşener’le bir buçuk saat görüşen Çıray, Hürriyet’e şunları söyledi:

“Görüşmemiz çok verimli geçti. Geçmişten ziyade önümüze baktığımız bir görüşme oldu... Örnek bir tutum alıp parti içindeki kutuplaşmaların da sona ermesi konusunda fikir birliğine vardık.” Bu atamaya İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu tepki gösterdi: “... Parti politikalarını bu denli istiskal ve parti yöneticilerine bunca hakaretten sonra, o makam, o kişiye az gelir. Önünü açmak lazım.”

DERVİŞOĞLU'NDAN TEPKİ

Öte yandan, İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu dün Twitter hesabından açıklama yaptı ve "Parti politikalarını bu denli istiklal ve parti yöneticilerine bunca hakaretten sonra, o makam, o kişiye az gelir. Önünü açmak lazım!.. Sabah ola hayrola... Yarın başka önermelerim de olacak!" ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya konuşan Dervişoğlu, Aytun Çıray'ın başdanışmanlığını değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı: 

DERVİŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Çıray'ın başdanışmanlığa getirilmesine tepki gösteren İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Twitter hesabından şu ifadelere yer vermişti:

"Bir ince satış var lakin malı ve taciri ifşa etmeden önce, ince ince düşünmemiz gerekiyor. Acelemiz yok yani!.. Hiç kimse beni öfkeyle laf söylemeye ve kontrolsüz adımlar atmaya zorlamasın. Bunca tecrübeyi, gözümden sapanla vurulmak için yaşamadım. Sadece bilinsin istedim. Parti politikalarını bu denli istiklal ve parti yöneticilerine bunca hakaretten sonra, o makam, o kişiye az gelir. Önünü açmak lazım!.. Sabah ola hayrola... Yarın başka önermelerim de olacak!.."

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 12:58
banner218