TSK alarm durumuna geçti TSK alarm durumuna geçti
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, iki gün sürecek Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13'üncü Genel Kurulu'na katılmak için Antalya'ya gitti. Meclis Başkanı Şentop'u Antalya Havalimanı'nda, TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek karşıladı. İlk olarak APA Genel Kurulu'nun yapılacağı otele geçen Mustafa Şentop'u, burada KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre karşıladı. 

Asya bölgesinde barış, refah, ekonomik ve sosyal ilişkiler konularında parlamentoların iş birliğini geliştirmeyi hedefleyen ve Türkiye'nin dönem başkanlığını yürüttüğü Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13'üncü Genel Kurulu, TBMM Başkanı ve APA Başkanı Mustafa Şentop'un ev sahipliğinde Antalya'da gerçekleştirilecek.

'Değişen Uluslararası Dinamiklerde Çok Taraflılığın Teşvik Edilmesi' temasıyla toplanacak olan APA Genel Kurulu'na, APA üyesi 27 ülkeden parlamenter heyetler katılacak. Toplantıda Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova'nın yanı sıra Doğu Timor, İran, Suudi Arabistan, Türkmenistan ve Yemen'in Meclis Başkanları; Irak, Filistin, Rusya, Ürdün, Umman heyetlerine ise Meclis Başkanvekilleri başkanlık edecek. 3 gün sürecek APA Genel Kurulunda, İcra Konseyi toplantılarının yanı sıra APA Daimi Komitelerinin toplantıları da yapılacak.