Değerli okuyucularım, Sanayi Bakanı Sayın Mustafa Varank Aydın’a geldi.

 

Sayın Bakan’ın “Dallas” diye tarif ettiği 6’lı masaya bakalım.

Adeta “Dallas”a taş çıkartırcasına, geçen hafta yaşanan olayda, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı vefasızlık, hoşgörüsüzlük, arkadan iş çevirme ve komplo kurma dahil her şey var.

Değerli okuyucularım,

 

Türkiye’de gündem o kadar hızlı değişiyor ki, siz de buna yakinen şahit oluyorsunuz. Hani, eskilerin deyimiyle; at izi it izine karışmış vaziyette. CHP ile İYİ Parti arasında müthiş bir bilek güreşi var. Aydınpost’ta aylar önce yayımlanan bir röportajımda, İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Demirci ile Özlem Çerçioğlu arasında yaşananları ortaya çıkarmıştım. Herkes kafasını kuma gömmüş durumda ama zaman geçtikçe gerçekler gündeme gelecektir.

GEÇEN HAFTA ÇANAK ÇÖMLEK PATLADI, DALLAS DİZİSİ’NDE ENTRİKA BAŞLADI

 

Peki, ne olmuştu hatırlayalım; bir yanda İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanlığı adaylığında parlatma uğraşı, diğer tarafta ise Sayın Kılıçdaroğlu’na ihanet şebekesi vardı. Aydın’daki CHP’li tüm belediye başkanları, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olmak üzere, Sayın Kılıçdaroğlu’na bilerek ya da bilmeyerek vefasızlık yapıyor.

Neymiş efendim; hak, hukuk, adaletmiş. Hepsi provokasyon yaptı ve İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması için Sayın Kılıçdaroğlu’na vefasızlık gösterisinde bulundular. İmamoğlu’nu Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken ortaya çıkaran Sayın Kılıçdaroğlu iken, peki İmamoğlu’nun bu vefasızlığı da nedir? CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na bu vesileyle hak vermemek mümkün değil. İstanbul’daki tüm CHP teşkilatlarını organize ederek İmamoğlu’nun seçilmesinde baş aktör konumuna gelen Sayın Kaftancıoğlu, İmamoğlu için “Aptal, şizofren, müteahhit kafalı demişti. Kimse, İmamoğlu’nu Kaftancıoğlu kadar iyi tanıyamaz herhalde.

 

Henüz kesinleşmemiş bir mahkeme kararı için sırf İmamoğlu’nu parlatmak adına Aydın’daki tüm CHP’li belediye başkanları koştura koştura İstanbul’a gittiler.

Peki neden? İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yapmak için.

Bu olaylardan haberi olmayan Sayın Kılıçdaroğlu, Almanya’dan apar topar İstanbul’a döndü. Almanya’da iken Sayın Kılıçdaroğlu’na vefasızlık yapmışlardır. Özlem Çerçioğlu ve Meral Akşener dahil, kimse Saraçhane mitingi için kendisine haber vermemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu mitinge gidenlere ileride bunun hesabını ödetecektir. (şahsi düşüncem)

Kemal Bey, son yaptığı parti meclisi toplantısında tekrar ipleri ele almış, “Biz İmamoğlu’yla baba-oğul gibiyiz diyerek İmamoğlu’nu adeta silmiştir. Esasında oğul, babaya kumpas kurmuştur. Hatırlarsınız, geçmişte Sayın Deniz Baykal’a da CHP içinden kumpas kurulmuştu.

 

Diğer taraftan, FOX TV’ye konuk olan Sayın Akşener’in kullandığı sözler Sayın Kılıçdaroğlu için adeta ültimatom niteliğindedir. İstanbul, Ankara Belediye Başkanlarını biz seçtirdik; kendileriyle görüşmek için kimseden icazet almayız” diyerek noktayı koymuştur. Açıkçası, iyi de yapmıştır; herkes haddini bilmeli.

 

Aynı durum, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için de geçerlidir. Özlem Çerçioğlu HDP ve İYİ Parti oyları ile seçilmiştir. Nitekim, bunu İYİ Parti eski İl Başkanı Süleyman Demirci söyleyince kıyamet kopmasına rağmen benzer bir ifadenin Sayın Meral Akşener tarafından kullanılması normal karşılanmıştır.

 

Sayın Varank’ı, Özlem Çerçioğlu’yla geçmişteki hukukunu açıklamaya davet ediyorum.

Benim burada anlamadığım husus şu; hadi diyelim Özlem Çerçioğlu Konya’daydı Bakan Beyi karşılamaya gitmedi; sanayici eşi Ercan Çerçioğlu neden Sayın Bakanı karşılamaya gitmedi.

 

 

Öte taraftan, Sanayi Bakanı Sayın Mustafa Varank’ı Söke ziyaretinde, Türkiye’nin ve Avrupa’nın, atık kâğıttan üretim yapan en büyük şirketi, milyarlarca dolarlık yatırımı bulunan Kipaş Holding’in sahibi Sayın Hanefi Öksüz ile kızı Sayın Sinem Öksüz ve kardeşi Sayın Ahmet Öksüz Maraş’tan gelerek kapıda karşılıyor ve “hoş geldiniz” diyorlar. Heyeti fabrikalarında gezdirirken yaptıkları yatırımlardan bahsediyorlar.

Aydınlılar, iş adamlığı budur. Bu detaya dikkat edelim, Hanefi Bey ta Maraş’tan gelerek fabrikasını gezdiriyor.

Ey Aydınlılar, Aydın’ın niye gelişmediğini, köy olarak kaldığını anladınız mı?

 ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ HASTAHANESİ’NDE GEÇİRDİĞİM BEL OPERASYONUNUNA İLİŞKİN TEŞEKKÜRÜMDÜR

Değerli dostlarım ve okuyucularım,

ADÜ’nün değerli hocalarından, Trabzon’da doğan ama bir Aydınlıdan daha Aydınlı Sayın Osman Nuri Aydın beni ameliyat etti. Kendisine ve ekibine teşekkür ederim.

Beni hastanede hiç yalnız bırakmayan ADÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Osman Aldemir’e, ADÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sayın Gülnur Bozbaş’a ve ekibine, hemşirelere, çalışanlara, Sağlık Müdürü Sayın Osman Açıkgöz’e yürekten teşekkür ediyorum. Sizler Aydın ilinin gururusunuz.

Ayrıca, hastaneye gelerek, İstanbul’dan, Çin’den telefonla arayarak her gün durumumu soran Aytekin Göksel kardeşimden, Amerika’dan telefonla şifa dileyen onlarca okuyucularıma, dostlarıma, Cavit Çağlar abime, Yüksel Yalova kardeşime, Ak Parti eski Milletvekili Av. Sayın Ahmet Ertürk’e, Aydın Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a, Ak Parti Milletvekilleri Sayın Mustafa Savaş, Rıza Posacı ve Kuvvet Erim’e, Aydın Emniyet Müdürü Sayın Suat Ekinci’ye, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Ferdi Uzun ve gazeteci arkadaşlarıma, Söke Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Hasibe Özgeçen’e, Hanzade Özbaş Osmanoğlu’na, Prof. Dr. Serkan Öncü’ye, Faruk Uludağ’a, Sanatçı Müşeref Akay’a, Asım Sözer’e, İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Özlenen Alçı’ya, Germencik Belediye Başkanı Sayın Fuat Öndeş’e, Kuyucak Belediye Başkanı Sayın Metin Ertürk’e, Maren Holding Genel Müdürü Sayın Mehmet Şişman’a, Güriş Holding Genel Müdürü Ali Karaduman’a, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı ve Güriş Holding’in sahibi Sayın Tevfik Yamantürk’e, İzomas Holding’in sahibi Sayın Gürbüz Arıburnu’na, Sağlık Holding’in Sahibi Sayın Nahit Sağlık’a, Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve Ceynak Holding’in sahibi Sayın Ali Avcı’ya, MHP Beşiktaş eski İlçe Başkanı Sayın Reşit Sözügüzel’e, MHP Genel İdare Kurulu Üyesi ve Aydın İl eski Başkanı Sayın Burak Pehlivan’a, MHP Aydın il yönetiminden Sayın Uğur Arıkan’a, Denge TV’nin sahibi Sayın Emin Aydın’a ve Saraçoğlu Holding’in sahibi Çetin Saraçoglu’na;  

Gece gündüz yanımda bulunan,

Değerli kardeşim Turgut Gözen’e, yeğenlerim Görkem Gözen ile Erman Çetin’e, Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rıdvan Eşin’e ve burada ismini sayamadığım sayısız dostuma, arkadaşıma, okuyucuma minnetlerimi sunuyorum.

İyi ki varsınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.