Saçlarınızın yavaş uzamasından şikayetçiyseniz saç köklerini besleyerek ve güçlendirerek 2 kat hızlı uzamalarına yardımcı olan doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Bazı doğal yağlar, saç köklerine derinlemesine nüfuz eder. Saçları besler ve onarır. Kepek, kaşıntı, pul pul dökülme gibi sorunları ortadan kaldırır. Saçların sağlıklı ve güçlü uzamasına yardımcı olur. Saç dökülmesini de durduran bu yağlar yeni saçların çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca bu yağlar ile daha gür saçlara daha sahip olabilirsiniz. Saçlarınız için besleyici bir bakım yöntemi arıyorsanız bu doğal yağları saç bakım rutinine dahil edebilirsiniz.

Her kadın uzun, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanın hayâlini kurar. Saçlar yapısı gereği çok hassas olduğu için dış etkenlerden, yanlış bakım uygulamalarından ve saçlarınıza yaptırdığınız kimyasal işlemlerden olumsuz yönde etkilenir.

Saç sağlığını korumak ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olmak için doğal yağları kullanabilirsiniz.

Doğal yağlar içerisinde barındırdığı vitaminler sayesinde saç köklerini besliyor. Bu sayede saçların güçlü ve sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor. Saçları 2 kat hızlı uzatan doğal yağları Posta.com.tr okurları için derledik.

SAÇLARI KÖKTEN UCA GÜÇLENDİREN TATLI BADEM YAĞI

Tatlı badem yağı yüzyıllardır saç bakımında en sık kullanılan doğal yağlar arasında yer alır. Tatlı badem yağının içerisinde bol miktarda A, B ve K vitamini bulunur.

Tatlı badem yağı içerisindeki vitaminler ve protein sayesinde saç köklerini besler. Saçların koparak dökülmesini engeller. Saçların uzamasını hızlandırır. Saç diplerine nüfuz ettiği için saçları sağlıklı ve güçlü olmasına yardımcı olur. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız tatlı badem yağını tek başına saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

SAÇLARI 2 KAT HIZLI UZATAN HİNT YAĞI

Saçları en hızlı uzatan yağlar arasında Hint yağı bulunur. Hint yağı içerisinde bol miktarda E vitamini barındırır. Hint yağı içerisindeki E vitamini ve protein sayesinde saçları kökten uca besler. Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Hint yağı sadece saçların hızlı uzamasına etki etmez. Saçları çelik gibi güçlü hale getirerek dış etkenlere karşı da korur. Hint yağı saç köklerinde oluşan kuruluk, kepek ve pul pul dökülme gibi sorunları da çözer. Hint yağını saçlarınıza doğrudan uygulayabilirsiniz.

SAÇA NEM DEPOLAYAN HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağının kokusu herkes tarafından çok beğenilir. Evde saçlarına bakım yapmak isteyen her kadının aklına ilk olarak Hindistan cevizi yağı gelir.

Hindistan cevizi yağı çok güçlü bir yağdır. Saçların kaybettiği nemi kısa sürede geri kazandırır. Hindistan cevizi yağı ile saçlarınızın kurumasını ve matlaşmasını engelleyebilirsiniz. Saçlar için harika bir nem kaynağı olan Hindistan cevizi yağı, saç köklerini de besliyor. Saçları beslediği ve onardığı için saçların uzamasına yardımcı oluyor. Hindistan cevizi yağı ile ipek gibi saçlara sahip olabilirsiniz.

NOT: Hindistan cevizi yağını banyo sonrasında saç uçlarına serum olarak da kullanabilirsiniz.

HER DERDE DEVA ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağının içerisinde bol miktarda E vitamini bulunur. Zeytinyağı içerisindeki E vitamini sayesinde saçları kökten uca güçlendirir. Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Zeytinyağını saç köklerine masaj yaparak sürdüğünüzde kan dolaşımının hızlanmasını sağlarsınız. Bu sayede saç kökler canlanır ve hızlı uzamak için harekete geçer.

Zeytinyağı aynı Hindistan cevizi yağı gibi saçlar için muhteşem bir nem kaynağıdır. Özellikle kış aylarında nemini kaybeden saçlarınızı toparlamanıza yardımcı olur. Saç telleri için adeta bir güç kalkanı oluşturur.

NOT: Saçlarınızı hızlı uzatmak istiyorsanız dengeli ve düzenli beslenmeniz gerekir. Ayrıca her gün bol su içerek saçlarınızı güçlendirmelisiniz Doğal yağlardan sonuç almak istiyorsanız düzenli olarak uygulamanız önerilir.