Türkiye'de şarkılarında yer alan sözler sebebiyle 'uyuşturucuya özendirmek' suçundan hapse giren ve çıktıktan sonra Almanya'ya yerleşen Ezhel' adıyla bilinen rapçi Serkan İpekçioğlu yine bir skandalla gündeme geldi. Terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan Ezhel'in, "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur" sözleri tepkileri de beraberinde getirdi.

"BİR ZAMANLAR FAŞİSTTİM"

İpekçioğlu sosyal medya platformu Twitter'da katıldığı bir sohbet odasında şu skandal ifadeleri kullandı:

"Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben bir de Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan'ı ve Kürt halkını savunuyorum ama bence zaten Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim. Otobüste iki kişi arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum."

SKANDAL SÖZLERE SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

ABD deprem yardımları için Türkiye'ye savaş gemisi yolluyor ABD deprem yardımları için Türkiye'ye savaş gemisi yolluyor

Ezhel'in skandal açıklamaları sosyal medyada büyük tepki topladı. Kullanıcılar, "Sonunda gerçek yüzünü gösterdi", "Cezaevine girdiğinde FreeEzhel diyerek özgürlüğünü istediğime pişman oldum" diyerek sitem etti.

Bir sosyal medya kullanıcısı da "Ben hiçbir zaman Kürtçe'den, Kürtçe konuşan insanlardan rahatsız olmadım. Ancak "Kürdistanın başkenti" diyerek bir devlet varlığından bahseden bölücülerden hep nefret ettim" diyerek terör örgütü PKK ve Kürt halkı arasındaki ayrımı yapamayan rapçi Ezhel'e tepki gösterdi.