banner158

Özlem Çerçioğlu Her Yerde İcraatlarını Açıklıyor, Sn. Mustafa Savaş, Bakan Karşılıyor

Sevgili okuyucularım adaylar seçim çalışmalarına olanca hızlarıyla devam ediyorlar. Bundan sonra son 15 günlük sürede herkes eteğindeki taşı seçmenin önüne dökecek.

 

Bozdoğan’da Belediye Başkanı Tümer Apaydın ile konuşuyorum. Bozdoğan ilçesi ARAPAPIŞTI KANYONUNA yaklaşık yüz bin ziyaretçi gelmiş.  Bozdoğan ilçesi bu gelen ziyaretçiler ile turizm yönünden çağ atlamış. Tüm Bozdoğanlılar Sayın Özlem Çerçioğlu’na yürekten bağlılar. Yaptığı asfalt yollar, Ayba sosyal hizmet çalışmaları, belediye binası, kültür merkezi yapımları Sayın Özlem Çerçioğlu bağlılığının göstergesi.

 

Aydın Tekstil. Kuşadası Tariş alanı; kim ne derse desin yıllar önce herkes Sayın Özlem Çerçioğlu buraları istimlâk edemez, o para Aydın Büyükşehirde nerde diyorlardı.

Yetmezmiş gibi halkın önüne sandık koydu. Burayı nasıl kullanalım diye. Halkın isteği yönünde projeler anıtlar kurulundan geçti. 100 trilyon eski parayla alınan Aydın Tekstil arazisi YEŞİL ALAN olarak temeli geçenlerde atıldı. Kuşadası TARİŞ alanının da projeleri bitsin göreceğiz.

 

Aski ve Fen İşleri… Aydın ilinde 60 köyün suyu yoktu. Bir sürü yerin kanalizasyonu yağmur suyu kanalları yok ama bir ucundan başlandı.

 

Dökümü şöyle içme suyu uzunluğu: 1.700 km kanalizasyon ve yağmur suyu:1.200 km, asfalt 3000 km. Eğer karayolları müsaade etseydi onlarca alt geçit yapılacaktı bir tane yapılabildi.

 

Her ilçede yapılan kültür merkezleri, şehirler arası garajlar, yüzme havuzları. Kuşadası Davutlar koyu arıtma tesisi ve kanalizasyon hatları.

 

Bu işlerin tamamı için son 10 yılda ESKİ PARAYLA 1 KAT TRİLYON 850 TRİLYON yaklaşık para harcanmış. Bu işler yapılırken de zerrece şaibe yok ortada yok.

 

Peki, Aydın İl Özel İdaresi döneminde ne olmuş? Onu da muhalif olanlar baksın.

 

Barajlar: İkizdere Barajı, Aydın Merkez ve 29 yerleşim yerine su veriyor, Dandalaz Barajı, Nazilli, Karacasu ve civarı Sarıçay Barajı: Söke Davutlar, Beşparmak Barajı: Didim bölgesi içme suyu olarak bütçede paraları ayrılmış yapımları bitenler var bitmeyenlerde taşeron firma DSİ yapacak parayı Aydın Büyükşehir ödüyor.

 

Ege Et, Ege Gübre, Ege Süt… Bu başarılı çalışmalar hele Koçarlı’daki Sakız Koyunu keçi üretim tesisleri ve halka dağıtımı başlı başına bir olay MUTAFLAR, YENİPAZAR, BOZDOĞAN bitki üretim merkezleri çiçekçilik anlatılmakla bitmez” diyor Sayın Özlem Çerçioğlu.

 

Sayın Özlem Çerçioğlu hanımefendiyi ilk defa seçim meydanlarında izliyorum. Daha önce MHP’li Sayın Ertuğrul Kumcuoğlu, Sayın Ali Uzunırmak, Ak Partili Sayın Mehmet Erdem, Sayın Mustafa Savaş’ı, hatta Rahmetli İsmet Sezgin ile Sayın Bedrettin Dalan’ı da izlemiştim.

 

 

*

 

Sayın Mustafa Savaş’ın Bakan Karşılamaları

Sayın Mustafa Savaş’ın, Aydın sevdası münakaşa edilmez. O da kendisiyle ilgili çok ciddi çalışma içinde ancak kim kendisine akıl verdi ise bu şekilde seçim çalışması olmaz.

 

Onu da yakından takip ediyorum onun çalışmalarına da yetişmeye çalışıyorum.

 

Mustafa Bey şunu bilmesi lazım. Aydın ilinde seçim seçmen ile kazanılır, Hükümetin Bakanlarıyla değil. Ama o seçim çalışmasını Bakanların peşinde koşmak ile yapıyor tabii bu da onun vereceği karar.

 

Seçmen şunu görüyor Bakanlar ile seçim alınmaz hele son gelen İçİşleri Bakanının Doğu illeri üzerine söylemleri Söke ilçesinde AK Partili Kürt Seçmenler pek sempatiyle bakmadı. Bunun yerine Aydın ili ile ilgili söylemlerde bulunsaydı daha iyi olurdu diyor seçmen.

Ancak Çakırbeyli’de AK PARTİ iktidarı 15 yıl sonrada olsa Merhum Adnan Menderes için temel atması gayet yerinde.

 

Sayın Mustafa Savaş, Aydın Şehir Hastanesi, Aydın-Denizli Otoyolu ve Çıldır Havalimanı, Organize Gıda merkezlerinin de temellerinin atılmasını Aydın halkı bekliyor. Bilginiz olsun.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Aydın iline geldiğinde kendisini izledik özellikle Gençlik Toplantısında,

Şeyma isimli kızımız, “Ben AK PARTİ GENCLİK KOLLARINDANIM. FETÖ üniversitesinden mezun oldum. İş bulamadım çünkü sen FETÖ üniversitesinden mezunsun dediler. Bunun üzerine ADÜ’den mezun oldum. İşe girmek için gerekli sınavları kazandım ama iş müracaatım da senin geçmişinde FETO üniversitesinden mezun sicilinde gözüküyor diye beni işe almıyorlar. Almayan da ADÜ. Bana AK PARİ, İKTİDARDAN DÜŞMEDİKÇE SEN işe giremezsin dediler. Ben ne yapacağım deyince salon şok oldu.

 

SAHİ BU ÜLKEDE BİNLERCE FETO ÜNİVERTESİNDEN MEZUN OLMUŞ BİNLERCE GENÇ var ne olacak bu gençlerin hali?

 

Kuşadası Turizmde okuyan Yusuf’un sözleri…

Elektrik pahalığından söz etti bu çok önemliydi. Öğrenci bekâr evlerinde kalan öğrencilerin elektriğin ucuzlatılmasını istedi. Ayrıca ADÜ’de TANZİM MAĞAZASI açılmasını istedi.

Sayın Mustafa Savaş Aydın’da tanzim mağazası gerek yok dedi ama Bakan Albayraj, Mustafa Bey’den bu talebin yerine getirilmesini istedi.

Sayın Savaş da EFE A.Ş ile öğrenci Yusuf’un isteğini yerine getirecekmiş.

 

Sayın Bakanın, Esnaf Kefalet Kooperatifleri Çalışmaları Konulu toplantıya Aydın basınını çağırdılar ama içeri alınmadık.

İçeri girseydik biz de Sayın Bakana Basın olarak iki kelam ederdik. Jeotermaller Aydın iline onun zamanında getirildi her şey ortada iken niye gereğini yapmıyor.

Aydın Valiliği’nden rica ediyoruz.

Basın bülteni gönderirken “Basına Kapalı” denseydi biz de gelmezdik. Sayın Valim, lütfen hassasiyet gösterimisiniz.

 

İÇİŞLERİ BAKANI GİBİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI DA GELİP GİTTİ. Sn. Mustafa Savaş’a ne faydası oldu acaba?

 

Kuşadası AK Parti Belediye Başkanı Fuat Akdoğan’ın Sn. Ömer Günel ve Sn. Özlem Çerçioğlu için sarf ettiği sözler.

 

Fuat Akdoğan, daha önceki dönemlerde Kuşadası Belediye Başkanlığı yapmış bir isim. Kuşadası’ndaki bir konuşmasında Sayın Özlem Çerçioğlu’ndan “O KADIN” diye hitap ediyor. Yetmezmiş gibi Özlem Çerçioğlu’nu FETÖ’cülükle  suçluyor.

Fuat Akdoğan’a soruyorum, Sayın Özlem Çerçioğlu’na böyle bir suçlamayı AK PARTİ adayı Sayın Mustafa Savaş yapmıyorken, beyefendi siz savcı ve hâkim misiniz? Çıkıp böyle açıklamaları nasıl yapabiliyorsunuz? Ayrıca CHP Kuşadası Adayı Avukat Ömer Günel’i FETÖ’cülerin avukatlığını yaptı diye FETÖCÜ diye suçlamak doğru mu?  

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!