Miss Turkey 2022 finalistleri ardından tacı alacak isim için 20 isim podyuma çıktı. Birbirinden başarılı ve iddialı Miss Turkey adayları, sahnede kısa bir mülakattan geçti. Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olarak da bilinen Miss Turkey 2022'de kazanan tacını geçtiğimiz yılın birincisi Dilara Korkmaz'dan aldı. Peki, 2022 Miss Turkey birincisi kim oldu?

Prestijli yarışmalardan olan Miss Turkey, bu yıl da Türkiye'nin en güzelini belirledi. Yoğun katılım arasından seçilen 20 finalist, 20 Eylül günü birinci olmak için podyumda yer aldı. Yarışmayı kazanan ve 2022 Türkiye güzellik kraliçesi olan isim, Türkiye'yi uluslararası yarışmalarda temsil etme hakkını kazanıyor. İşte, Miss Turkey kazananı ve finalistler...

MİSS TURKEY 2022 BİRİNCİSİ KİM OLDU?

Ülkemizi yurt dışında temsil etme hakkını elde edecek ve 2022 Türkiye güzellik kraliçesi olacak isim, 20 finalist arasından çıktı. İlk etapta finalistler arasından oylama ile yarı finale kalan 10 yarışmacı seçildi. Podyumda kısa bir mülakat ardından kazanan da belli oldu. Miss Turkey 2022 birinci güzeli 19 numara Nursena Say oldu. İkinci güzel Aleyna Şirin… Üçüncü ise 1983 Türkiye Güzeli Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk Gurdikyan.

Binlerce öğrenciye ‘sosyal medya koçu’ vurdu Binlerce öğrenciye ‘sosyal medya koçu’ vurdu