MasterChef eleme adayı belli oldu. Masterchef bireysel dokunulmazlığı kazanan belli oldu. Masterchef 20 Aralık 2022 dokunulmazlığın sahibi kim oldu? TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye son bölümde yine heyecan yaşattı. Haftanın yeni mavi ve kırmızı takımları arasında dokunulmazlık oyunu mücadelesi oynandı. Masterchef haftanın eleme adayları kimler? Dokunulmazlığı hangi takım aldı? İşte tüm detaylar...

MasterChef eleme adayları belli oldu. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de takım oyunu heyecanı yaşandı.

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'nın jüri üyeliğini üstlendiği MasterChef Türkiye yarışmasında bu akşam dokunulmazlığı kazanan ve eleme adayları merak ediliyordu.

Peki MasterChef takım oyununu kim kazandı? 20 Aralık 2022 MasterChef dokunulmazlığın sahibi kim oldu, eleme adayları belli oldu mu? İşte MasterChef Türkiye son bölümden öne çıkan ayrıntılar...

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye yarışmasında 18 Aralık Pazar günü yayınlanan bölümde hayallerine veda ederek elenen isim Yağız oldu.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te dokunulmazlık oyunu için geri sayım sona erdi. Mavi ve kırmızı olarak ikiye ayrılan takımlar bu akşam ilk kez karşılaştı.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Sevilen lezzet yarışması MasterChef'te yarışmacılar ilk takım oyunu için mutfağa girdi.

Takımlar ilk oyunda üç aşamalı bir dokunulmazlık oyununa çıktı. MasterChef jürisi yarışmacılardan üç aşamada da üç farklı tabak istedi.

İlk turda dolmalar ve sarmalar konseptinde etli lahana sarması, Şıhıl Mahşi, Tapkana Çuşka yaptı ve ilk oyunun kazananı mavi takım oldu.

İkinci aşamada da salatalar menüsünde; tavuklu Sezar salata, niçoise salatası, waldorf salatası istendi. İkinci aşamayı da karşı takımın kazanması durumunda üçüncü aşamaya geçilecekti.

Salatalarda 2-0 kazanan mavi takım, aynı zamanda dokunulmazlığın da sahibi oldu.

Böylece kırmızı takım ilk eleme adayını çıkarmak ve bireysel dokunulmazlığın da sahibini netleştirmek için yeniden mutfağa girdi.

Bu aşamada ise yarışmacılardan 'Vegemite' adlı Avustralya'nın ünlü ürünü ile yaratıcı tabaklar yapmaları talep edildi.

Mehmet Şef, MasterChef'in bireysel dokunulmazlık oyunu için sunulan ürünün Avustralya'dan getirildiğini belirtti ve ürünü getirenin de Somer Şef'in kızı olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Somer Sivrioğlu'nun kızı Derin, MasterChef'e konuk oldu.

Burak Kaya üçüncü, Görkem de ikinci olurken Ayaz bireysel dokunulmazlığın sahibi oldu.

Böylece Görkem ve Burak Kaya eleme için yarıştı.

Kırmızı takımda oylama sonucunda ilk eleme adayı Burak Kaya seçildi.