banner158
banner218

Ebru Polat kimdir?

Kanal D'de yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programının bugünkü konuğu Ebru Polat oldu. Uzun zaman önce gündeme getirdiği "Beyin sildirme" tedavisi ve özel yaşamı ile ilgili soruları yanıtlayan Ebru Polat internette gündem oldu. Peki, Ebru Polat kimdir? İşte Ebru Polat ile ilgili bilinmeyenler…

Ebru Polat kimdir?
banner216

Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa'nın konuğu Ebru Polat, kendisiyle ilgili soruları yanıtladı. Programın takipçileri sıklıkla Ebru Polat kimdir? sorusunu aratıyor. İşte Ebru Polat ile ilgili detaylar…

EBRU POLAT KİMDİR?

2007 yılında piyasaya sürdüğü "Çetin Ceviz" isimli ilk albümü ile ünlü olan Türk pop müziği sanatçısı Ebru Polat, 30 Haziran 1983 yılında İzmirde dünyaya geldi. Son derece hiperaktif bir çocuk olan Polat'ın, müziğe eğilimi ilkokulda okul korosuna girerek başladı. Bale eğitimi aldı fakat kısa bir süre sonra bırakmak zorunda kaldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesii Hukuk Fakültesi'nde eğitimini başarıyla tamamlayan Polat, bir süre avukat olarak görev yaptı. Eğitim kariyerine devam etmek için psikoloji bölümünde master yapacağı sırada hayatını tamamen değiştirecek bir karar alarak okulunu ve işini ardında bırakarak yönünü müziğe çevirdi.

Kariyerini müzik üzerine kurmaya karar verdikten sonra Londra'ya giden Polat, bu şehirde bulunan sanat akademisi Royal Akademi'de müzik eğitimi aldı. 2 Yıl boyunca sürekli şan dersleri aldı. 2007 yılında Çetin Ceviz isimli ilk albümümü çıkardı fakat çok içine sinen bir albüm olmadı. Daha fazla çalışması gerektiğini farkederek geceli gündüzlü çalışarak yeni maksi single olarak Çok Geç'i hazırladı. 2009 yılında Kalp Ayazı albümünü çıkarttı. Albümlerinde Sezen Aksu bestelerini kullanmayı tercih eden Polat, Sezen Aksu'nun eski şarkılarına kattığı kendi yorumlarıyla dikkatleri çekti. Gene bir Sezen Aksu bestesi olan Seni Yerler'e çektiği klip çok beğenilen genç sanatçıya hayranları Seni Yerler Ebru lakabını taktı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 11:58