• BIST 99.835
 • Altın 243,334
 • Dolar 5,7445
 • Euro 6,4830

  KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuç sorgulama

  08.11.2018 14:19
  ÖSYM bu yılki sınav takvimine göre KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurmuştu. Milyonlarca kişi sabah itibarıyla sürekli olarak sonuç hakkında bilgi almak için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin sitesini kontrol ediyordu ki, ÖSYM biraz önce KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarını adaylarla paylaştı.
  KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuç sorgulama
  KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuç sorgulama KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuç sorgulama KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuç sorgulama

  KPSS Ortaöğretim sınavı 7 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleşti. Sınavın ardından memur adayları sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin daha önce belirttiği sonuç tarihi 8 Kasım'dı. Ve milyonlarca vatandaş için büyük gün geldi çattı. Adaylar, sabahtan itibaren KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı.

  KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

  ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları biraz önce resmi sitede ialn edildi. Sonuçların açıklandığını duyan 3 milyonu aşkın kişi https://sonuc.osym.gov.tr/ sitesine akın etti. Yoğunluk nedeniyle sitede zaman zaman aksamalar yaşandı. KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

  KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI

  SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

  Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

  ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

  SINAV İTİRAZI NASIL YAPILIR?

  Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak Merkezimize başvurmalıdır. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz. Adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 numaralı hesabına (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Sınav ücretleri bu hesaba kesinlikle yatırılmamalıdır. ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanan Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri duyurusunda ücretler belirtilmektedir.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim