Kıyafetlerinizi muhafaza etmek için almanız gereken birçok önlem var ve bunları asla kuru temizlemeciden getirdiğiniz naylon poşet içerisinde uzun süre dolapta saklamamalısınız . Plastik, küflenmeye yol açabilecek nemi tutabilir ve giysilerin sararmasına neden olabilecek kimyasallar içerir.

Nar ekşisi insan sağlığına ne yapar? Sulandırıp için, faydalarını görün! Nar ekşisi insan sağlığına ne yapar? Sulandırıp için, faydalarını görün!

posette-kiyafet.webp

Kuru temizleme firmaları kıyafetleri geçici olarak korumak için naylon koyuyor. Giysilerin uzun süreli saklanması amaçlanmadığından yalnızca dolaba asana kadar giysilerinizin üstünde kalmalıdır. Plastik torba nefes alamaz, bu da iç kısmını küf için potansiyel bir üreme alanı haline getirir.

Ek olarak, kuru temizleme yapılan giysiler bile şirketlerin buharlama ve ütüleme işlemleriyle birlikte kullandıkları temizleme solventlerinden kaynaklanan bir miktar nem içerebilir. Bu nem, plastik içinde uzun süre tutulursa buharlaşamaz.

Yakınınızdaki kuru temizlemeciden aldığınız plastik torba muhtemelen bütillenmiş hidroksitoluen (BHT) içermektedir. Hava kirleticileri veya nemle temas ettiğinde giysilerin kokmasına neden olan bir koruyucudur .