Çatal ve kaşık pek çok insan tarafından her gün kullanılıyor. Çünkü yemek yerken ihtiyaç haline gelebiliyor. Öte yandan kullanıma ve zamana bağlı olarak çatal ve kaşıklarda kararma ve kirlenme oluşabilir. Ayrıca kötü bir görüntü oluşturan bu durum, moral bozucu olarak ön plana çıkabilir.

Öte yandan çatal ve kaşık temizlemenin basit bir yolu bulunuyor. Ayrıca söz konusu yol, kararma sorununu adeta sona erdirebiliyor.

ÇATAL VE KAŞIK TEMİZLEMENİN BASİT YOLU

Sirke ve limon suyu ile çatal ve kaşıklardaki kararma sorunu adeta sona eriyor. Çünkü söz konusu yöntem, çatal ve kaşıklardaki kirlenme ve kararma problemini çözebiliyor. İşte sirke ve limon suyu yönteminin uygulanışı;

Sivrisinek ve uçan karıncadan kurtulmanın basit yolu! Oysa çözümü bu kadar kolaymış Sivrisinek ve uçan karıncadan kurtulmanın basit yolu! Oysa çözümü bu kadar kolaymış

Bir kaba eşit miktarda sirke ve limon suyu dökülür.

Karıştırılan karışım, çatal ve kaşıkların üzerine uygulanarak bir süre bekletilir.

Ardından yumuşak bir bez veya sünger ile ovalanarak temizlenir.

Sonra durulanır ve kurulanır.

Böylece kararma sorununun geçtiği görülebilir.

Dikkat: Çatal ve kaşıkların üretim malzemesi farklı hassasiyet gösterebilir. Bu nedenle mevcut eşyaların üretici temizlik tavsiyelerinin okunması önerilir. Eğer yukarıdaki yöntem mevcut eşyalara zarar verebilecek nitelikteyse, uygulanması tavsiye edilmez.

Kaynak: Akşam