KURUYEMİŞ

KURUYEMİŞ

Kuruyemişler iyi bir antioksidan olan E vitamininin iyi kaynaklarıdır. Ayrıca kuruyemişler, esansiyel yağ asitleri ve amino asitler açısından da zengin olmasıyla konsantrasyon arttıran yiyecekler arasında.

AVOKADO

AVOKADO

Başta kalp ve beyin olmak üzere, vücuttaki her organ kan akışına bağlı olarak aktivite gösteriyor. Avokado kan akışını artırarak beyin hücrelerini uyarmak için lezzetli bir yol sunuyor. Ayrıca posadan zengin olduğundan uzun süre tok kalmanıza da yardımcı olur.

YAĞLI BALIKLAR

YAĞLI BALIKLAR

Hafızanın güçlenmesine ve zihinsel performansın artmasına katkıda bulunan omega-3 yağ asitlerini içeren balıklar, yapılan araştırmalarda konsantrasyonu artırdığı ve ruh halinizi iyileştirdiği kanıtlandı.

Beyaz leblebi mucizesi Beyaz leblebi mucizesi

YABAN MERSİNİ

YABAN MERSİNİ

Özellikle beyni zararlı maddelerden koruyan antioksidan etkiye sahip flavonoidleri içeren yaban mersini, hafızanın geliştirilmesine yardımcı olarak konsantrasyonu artırır.

YEŞİL SEBZELER

YEŞİL SEBZELER

Yeşil sebzeler beyin gücünü artıran ve korumaya yardımcı olan antioksidanlar ve karotenoidler açısından zengindir. Yeşil yapraklı sebzeler de hafızanıza, odaklanmanıza, genel beyin sağlığınıza destek olduğu kanıtlanmış B vitaminleriyle dolu. Ayrıca zihinsel açıklığınızı artıran folik asit de içerir.

CEVİZ

CEVİZ

Düzenli olarak tüketilen ceviz beyin performansını artırır ve hafızanın daha kuvvetli olmasına katkıda bulunuyor. Çocukların ceviz tüketimini artırarak problem çözme becerilerini ve üretkenliklerini desteklenebilir.

SU

SU

Konsantrasyonunuzu artırmak istiyorsanız, yeterince su içmeniz oldukça önemli. Su, beyne düşünme ve hafıza süreçleri de dahil olmak üzere tüm beyin fonksiyonları için destek verir. Bununla birlikte yapılan araştırmalarda daha hızlı düşünme, daha iyi odaklanma, daha fazla zihin açıklığı ve yaratıcılığı artırma konularında suyun önemli bir yardımcı olduğu kanıtlandı. Vücudunuzun her bir işlevi suya bağlı. Bu nedenle yeterince su içmeniz oldukça önemli.