HAZİNE ve Maliye Bakanlığı, bazı mecralarda yapılan ‘KDV’de oran artışı yapıldı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, halihazırda KDV artışına yönelik herhangi bir çalışmanın olmadığını bildirdi. Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan açıklamada şöyle denildi: “Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek, birçok kez genel KDV oranında artış olmayacağını ifade etmiş, ancak, indirim, istisna ve muafiyetlerin gözden geçirileceğini, etkin olmayanların kaldırılacağını, kayıt dışılıkla mücadelede suistimale açık, vergi kayıp ve kaçağına sebebiyet veren alanların yeniden düzenleneceğini belirtmiştir. Halihazırda KDV oranlarında artış yapılmasına yönelik herhangi bir çalışma bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

Destek ödemelerinde limitler güncellendi, 2 milyon TL'ye kadar çıkıyor, başvuru süreci başladı Destek ödemelerinde limitler güncellendi, 2 milyon TL'ye kadar çıkıyor, başvuru süreci başladı

TEBLİĞ İSTİSMAR İÇİN

Açıklamada, ‘KDV oranlarının kanununun verdiği yetki çerçevesinde günün ekonomik ve sosyal koşullarına göre Cumhurbaşkanı tarafından belirlendiği’ vurgulandı.