5.000 TL ödeme yapılacak! SGK’dan Pazar duyurusu- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşları ve dul-yetim aylığı alanlar için bankaların ödeyeceği maaş promosyonlarına ilişkin önemli bir güncellemeyi duyurdu. Açıklama, özellikle emeklilik maaşı alanların ve ölüm aylığı alarak geçimini sürdüren dul ve yetimlerin mali desteklerindeki artışı içeriyor.

Yüzde 25 zam sınırı kalkıyor: Kiracıya çifte kontrat şoku Yüzde 25 zam sınırı kalkıyor: Kiracıya çifte kontrat şoku

Emekli Maaşlarına Uygulanan Promosyon Artışı

SGK tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde 12,7 milyon emekliye maaş ödemeleri bankalar aracılığıyla yapılıyor. Bu kapsamda, kamu bankaları tarafından emekli maaşlarına yapılan promosyon ödemeleri, önceki dönemlere kıyasla yaklaşık iki katına çıkarıldı. Yeni düzenleme ile emekliler, banka promosyonlarından 8.000 TL ile 12.000 TL arasında ödeme alabilecek.

Ölüm Aylığı Alanlara Yönelik Promosyon Detayları

SGK, ölüm aylığı alan yaklaşık 3,3 milyon vatandaş için de promosyon ödemeleri konusunda bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada, ölüm aylığı alan dul ve yetimlerin, başvuruda bulunmaları halinde kamu bankalarından 5.000 TL promosyon alabilecekleri belirtildi. Promosyonların alınabilmesi için ilgili vatandaşların bankalara başvuru yapması gerektiği vurgulandı.