Kansere yakalanan Aydemir Akbaş'tan o haberlere tepki! Kansere yakalanan Aydemir Akbaş'tan o haberlere tepki!
Meteoroloji tarafından yapılan son uyarıda sıcaklıkların yurt genelinde düşeceği, soğuk ve yağışlı havaların etkili olmasının beklendiği ifade edildi. Hafta sonu batıda yağış beklenirken diğer bölgelerde hava sıcaklıklarında önemli bir değişim beklenmiyor. 15 Ocak Pazar gününden itibaren de yağış doğu bölgelerine kayıyor. Pazar günü Erzurum ve Sivas dolaylarında kar yağışı bekleniyor. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda rüzgarın genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara ve Akdeniz'de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'de kuzeydoğudan yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiği ifade edildi.

Yapılan uyarının devamında yurtta yağışların Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl çevrelerinde kuvvetli ve yoğun olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Vatandaşlar uzun süredir "Kar ne zaman yağacak?" diye merak ederken Meteoroloji 13 - 19 Ocak arasındaki hava durumu raporunu yayınladı.

13 Ocak Cuma ve 14 Ocak Cumartesi günleri batıda yağış beklenirken diğer bölgelerde hava sıcaklıklarında önemli bir değişim beklenmiyor. 15 Ocak Pazar gününden itibaren yağış doğu bölgelerine kayıyor. Pazar günü Erzurum ve Sivas dolaylarında kar yağışı bekleniyor.

İSTANBUL'A 26-28 OCAK'TA KAR YAĞABİLİR

Hava durumuyla ilgili endişelendiren seyir sürerken Hava Forum'dan dikkat çeken bir yorum geldi. Hava Forum'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre; Ocak sonu ve şubat "kış gibi bir kış" gözüküyor. Şu zamana kadar kışla pek alakamız yoktu. 26-28 Ocak civarı İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun gibi şehirlerimiz için kar ve kış sinyalleri alıyoruz. Uzun vade tahminlerine göre de Şubat iyi gibi." ifadelerini kullandı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARAParçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 8°CParçalı, yer yer çok bulutlu

İSTANBUL °C, 11°CParçalı, yer yer çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 8°CParçalı, yer yer çok bulutlu

KOCAELİ °C, 14°CParçalı, yer yer çok bulutlu

EGEParçalı, yer yer çok bulutlu, Aydın'ın güney çevreleri ile Muğla'nın hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 7°CParçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 14°CParçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 15°CParçalı, yer yer çok bulutlu

MUĞLA °C, 14°CParçalı, yer yer çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

AKDENİZParçalı ve çok bulutlu, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş ile Adana'nın güney çevreleri ile Antalya'nın kıyı kesimlerinin sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

ADANA °C, 16 °CParçalı, yer yer çok bulutlu, güney kesimleri sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°CParçalı, yer yer çok bulutlu, batı kıyıları sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 10°CParçalı, yer yer çok bulutlu

MERSİN °C, 17°CParçalı, yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLUParçalı, yer yer çok bulutlu, Sivas'ın doğu çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor

ANKARA °C, 7°CParçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 9°CParçalı bulutlu

KAYSERİ °C, 7°CParçalı, yer yer çok bulutlu

KONYA °C, 8°CParçalı bulutlu

BATI KARADENİZParçalı, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor

BOLU °C, 11°CParçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU °C, 6°CParçalı bulutlu

SİNOP °C, 14°CParçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 11°CParçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı, yer yer çok bulutlu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

AMASYA °C, 7°CParçalı bulutlu

SAMSUN °C, 13°CParçalı bulutlu

TOKAT °C, 7°CParçalı bulutlu

TRABZON °C, 14°CParçalı, yer yer çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Elazığ ve Tunceli çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor.

AĞRI °C, 1°CParçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, -1°CParçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 2°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 1°CParçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile Diyarbakır çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP °C, 4°CParçalı ve çok bulutlu, hafif yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİİRT °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu