Karayip Korsanları'nın yıldızı Johnny Depp, eski karısına açtığı iftira davasını kazandıktan sonra, 'Jüri bana hayatımı geri verdi” dedi. Amber Heard ise, kararın 'kalbinin kırıldığını' söyledi.

Dolandırıcılara dikkat! Her an başınıza gelebilir... Dolandırıcılara dikkat! Her an başınıza gelebilir...
Yaklaşık 6 haftadır ülke gündemini işgal eden Depp ve Heard'ün davasına bakan jüri, kadın oyuncunun 2018'de Washington Post gazetesinde eski eşi Depp'i "aile içi istismarı temsil eden halka açık bir figür" olarak nitelendirdiği yazısıyla karaladığına hükmetti.

Kararın ardından Deep açıklama yaptı.

Depp, Heard'ın altı yıl önce iddialarını dile getirmesinden bu yana, hayatının, çocuklarının ve onu destekleyen herkesin hayatının sonsuza dek değiştiğini söyledi.

"Hepsi göz açıp kapayıncaya kadar oldu. Hakkımda hiçbir suçlama yapılmamasına rağmen, medya aracılığıyla bana yalan, çok ciddi ve cezai suçlamalar yöneltildi, bu da sonu gelmez bir nefret içerikli içeriği tetikledi ” dedi.

 Depp, ne kadar zor olacağını bilmesine rağmen bu davayı sürdürmesinin nedeninin, sonucu ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmak olduğunu kaydetti.

“Doğruyu söylemek, çocuklarıma ve beni desteklemekte kararlı kalan herkese borçlu olduğum bir şeydi. Sonunda bunu başardığımı bildiğim için kendimi huzurlu hissediyorum.”

Ne olmuştu?

Karayip Korsanları filmindeki rolüyle dünya çapında üne kavuşan Depp, gazetedeki yazı nedeniyle eski eşine 50 milyon dolarlık dava açmış, buna karşılık Heard'ün avukatları da Depp'e 100 milyon dolarlık karşı davayla cevap vermişti.

ABD medyasının yakından takip ettiği mahkeme sürecinde Heard, Depp'in kendisine defalarca cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etmişti. Buna karşılık Depp, Heard'a asla vurmadığını, taciz iddialarının uydurma olduğunu ve aslında Heard'ün kendisine defalarca fiziksel saldırıda bulunduğunu savunmuştu.

Mahkeme boyunca ezici bir çoğunlukla Depp'i destekleyen hayranları, karar duruşmasının yapıldığı salonda yer bulabilmek için geceden sıraya girdi ve karar sonrası sokakta Depp'i alkışlarken Heard'ü yuhaladı.