İyi Parti Meral Akşener başkanlığında Ekim 2017 tarihinde kuruldu. İyi Parti 2018 seçimlerine giremeyecek tartışması başlayınca biri Aydın Milletvekili olmak üzere on beş CHP milletvekili partilerinden istifa edip İyi Parti saflarına katıldı. 

Sloganları "Türkiye İYİ olacak" ile önemli yol aldılar. Şu anda otuz yedi milletvekili ile TBMM'nde kendilerine oy verenleri temsil ediyorlar. 2023 seçimlerinde oy oranı ve milletvekili sayısı ile daha gerçekçi sonuçlara ulaşacakları görünüyor.

Süreç içinde yapılan çalışmalar ile demokrasiye inanan, parlamenter sisteme dönüşü sonuna kadar destekleyen İyi Parti, artık dördüncü veya beşinci parti değil, olması gerektiği gibi iktidara oynayan parti görünümüne kavuşmuş durumdadır. Bunun için tek yapmaları gereken şey, doğru kişilerle ekip olarak durmadan çalışmaktır.

İyi Parti ülke genelinde mahallelerde delege seçimleri ile başladığı örgüt seçimleri olanca hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki hafta sonu İyi Parti Söke İlçe Teşkilatı seçimleri olacak. Bir Sökeli olarak bu seçimlere ayrı bir önem verdiğimiz için köşemizde yer vermek istedik.

Söke İyi Parti denince akla gelen ilk isimlerden birisi mevcut İlçe Başkanı Çağlar Çelikez'dir. İyi Parti'nin kurulduğu günden beri, sürekli çalışarak, insanlara daha fazla dokunarak, onlara bir şeylerin değişmesi gerektiğini anlatmak isteyen başkan profili çizerek, arkasında iz bırakan bir başkan olarak görünmektedir. Onun için önemli olan partisinde tüm gücüyle çalışarak ülkesine, milletine hizmet etmektir. Göreve geldiği günden bu yana onun önderliğinde Söke İlçe teşkilatı, İyi Parti'nin toplumun umudu olması yolunda canla başla çalışan, mücadele eden bir görünüme kavuşmuştur.

Çağlar Çelikez yönetiminin farklı yönetim anlayışı ile Söke’de İyi Parti önemli bir ivme yakalamış durumdadır. Örneğin, pazar yerlerinde üye standı kurmak gibi farklı uygulamalara imza atan Çağlar Çelikez ve ekibi farkını ortaya koymaktadır.

Çağlar Çelikez ile yaptığımız görüşmede bize amaçlarının öncelikle önümüzdeki seçimlerde içinde bulundukları Millet İttifakını iktidara getirmek olduğunu, bunu yaparken Söke’de 2018 seçimlerinde aldıkları oy sayısını en az ikiye katlayıp ilimizde Milletvekili sayısını en az üç yapmak istediklerini söyledi. Kendine güvenen ve iddialı söylemlerde bulunan İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, bu söylemlerini halktan aldığı destekle dile getirdiğini, halkın kendilerine yoğun desteği olduğunu, sadece Söke’de değil, tüm ülke genelinde çığ gibi büyüdüklerini söyledi.

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, “Söke'de vatandaşlarımızın yoğun talebi bizi cidden mutlu etti. Söke'de, Aydın'da ve ülkemizde İYİ Parti büyüyor, büyümeye de devam edecektir. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Yeni üye olarak aramıza katılarak gücümüze güç katan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Seçim yaklaşırken yeni oluşan yönetim kadroları Millet İttifakını iktidara taşıyacak kadrolar olmalı, oluşacak yeni yönetimlere bu yükü taşıyabilecek ve iktidar yolunda hiç durmadan çalışabilecek kişiler alınmalıdır. Başta Söke olmak üzere tüm örgütte partiyi daha ileri taşıyabilecek nitelikli kişiler bulunmaktadır. Bu değişim İyi Parti ile birlikte Millet İttifakını iktidara koşar adımlarla taşıyacaktır.

Pazar günü yapılacak olan kongrede herkese başarılar dileriz.

"Ben kurtarıcı değilim. Kurtarıcı diye bir şey yoktur. İnsanlar kendilerini kurtarırlar." (Che Guevara)